Jana Žufánková přestupuje do Slavie | SK Slavia Praha
Více

Jana Žufánková přestupuje do Slavie

Tým mistryň vítá ve svém kádru třetí letní posilu, kterou se stává jednadvacetiletá útočnice Jana Žufánková, která přichází ze Slovácka. Červenobílý dres bude oblékat do léta 2027.

Mladá fotbalistka začala svou kariéru ve věku deseti let v TJ Buchlovice, kde hrála až do mladších žáků. Poté přestoupila do Slovácka, kde se postupně vypracovala od starších žákyň až po ženy. V dresu Slovácka nastoupila v minulé sezoně do deseti zápasů a dokázala vstřelit tři branky. V modro-bílém dresu zažila i atmosféru Ligy mistryň, když nastoupila ke dvěma zápasům v kvalifikační skupině.

„Janu jsme sledovali dlouhodobě a těší nás, že si pro svou další kariéru vybrala Slavii. Jde o velmi pracovitou, talentovanou útočnici, která se dokáže prosadit v těžších zápasech, i to je dobrý předpoklad, aby byla pro náš ženský tým přínosem,“ říká k přestupu čerstvé posily místopředseda představenstva Slavie Martin Říha.

Mládežnická reprezentantka prošla všemi věkovými kategoriemi a v roce 2023 debutovala v A-týmu žen, kde nastoupila do čtyř přípravných utkání. Aktuálně působí v reprezentaci do 23 let pod vedením trenérky Slavie Blanky Pěničkové.

„Přijetí od realizačního týmu, kolektivu a vedení Slavie bylo velmi hezké. Jsem opravdu nadšená. Největším lákadlem pro mě byly hráčky a jejich kvalita,“ říká nová posila žen Slavie.


Aktuálně

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2. srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Přípravný duel proti MFK Rožumberok

23. 7. 2024
Fotbalistky Slavie čeká druhé přípravné utkání, kdy v domácím prostředí Horních Měcholup přivítají slovenské vícemistryně MFK Ružomberok. Výkop zápasu je od 14 hodin.

Další články