Michaela Ferencová posilou žen Slavie | SK Slavia Praha
Více

Michaela Ferencová posilou žen Slavie

Tým Slavie posiluje na novou sezonu, čtvrtou letní posilou se stává devatenáctiletá ofenzivní fotbalistka, Michaela Ferencová. Smlouvu podepsala na tři roky.
Reprezentantka Slovenska přestoupila do Slovácka v roce 2012 ze Sokoľan, který se nachází nedaleko Košic. K fotbalu ji přivedl její bratr. Nejprve hrála v kategorii dorostenek, ale brzy se prosadila mezi ženami. Zde měla možnost zažít atmosféru Ligy mistryň, když Slovácko hrálo v kvalifikační skupině.

Mládežnická reprezentantka nastupovala v reprezentaci do 17 a do 19 let, v A-týmu Slovenska debutovala v říjnu 2023, kdy nastoupila do zápasu Ligy národů proti Rumunsku.

„Michaela je šikovná, agilní středopolařka, která má veškerý potenciál se ve Slavii prosadit. I přes svůj nízký věk už má zkušenosti i ze seniorského národního týmu Slovenska,“ komentuje přestup místopředseda představenstva Slavie Martin Říha.

„Moje pocity jsou velmi pozitivní. Jakmile jsem přišla a uviděla ty podmínky ve Slavii, bylo to něco neskutečného oproti Slovácku, kde jsem působila. Je to můj malý splněný sen,“ komentuje svůj přestup nová slávistka.Aktuálně

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2.srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Přípravný duel proti MFK Rožumberok

23. 7. 2024
Fotbalistky Slavie čeká druhé přípravné utkání, kdy v domácím prostředí Horních Měcholup přivítají slovenské vícemistryně MFK Ružomberok. Výkop zápasu je od 14 hodin.

Další články