PŘÍPRAVA U19: Nymburk a domácí i zahraniční soupeři
Po náročném podzimu, o kterém jsme psali ZDE přišel zasloužený vánoční odpočinek. Zpět na hřišti a k prvnímu tréninku v roce 2025 se slávisté sejdou v pondělí 6. ledna na Xaverově. Úvodní přípravné utkání je čeká o týden později proti německému Hallescheru a následně se 18. ledna střetnou s Neratovicemi. Závěr ledna stráví starší dorostenci na tradičním soustředění v Nymburce.
V průběhu února tým U19 přivítá v Praze postupně Sokol Hostouň, Dunajskou Stredu, maďarský Győr a polský velkoklub Lech Poznań. Nominovaní mládežníci si také budou na konci měsíce plnit reprezentační povinnosti. V generálce sešívaní změří síly s B-týmem Příbrami. První jarní ligové kolo vykopne kategorie U19 v sobotu 8. března doma proti Liberci.
6. ledna | Začátek přípravy | |
11. ledna | SK Slavia Praha vs. Hallescher FC | 11:00, Eden |
18. ledna | SK Slavia Praha vs. FK Neratovice-Byškovice | 10:00, Eden |
23. – 28. ledna | Soustředění Nymburk | |
1. února | SK Slavia Praha vs. Sokol Hostouň | 10:00, Eden |
8. února | SK Slavia Praha vs. DAC 1904 | 10:00, Eden |
15. února | SK Slavia Praha vs. ETO FC Győr | 10:00, Eden |
22. února | SK Slavia Praha vs. KKS Lech Poznań | 11:15 |
1. března | SK Slavia Praha vs. FK Příbram B | 10:30, Eden |
8. března | První jarní ligové kolo | 11:00, Eden |
„Na zimní přípravné období máme dva měsíce, kdy se střetneme tradičně s týmy ze zahraničí a dospělými výběry hrajícími u nás 3. a 4. ligu. Čekají nás tedy výzvy, kdy se ukáže, zda jdeme správným směrem a jakým tempem v něm postupujeme. Více se v přípravě budeme zabývat také silovou stránkou. Jinak půjde o konzistentní rozvoj hráčů ve všech aspektech výkonu. Kluci už se také připravovali podle svých individuálních plánů. V předsoutěžním období odjedeme na šestidenní herní soustředění do Nymburka. Zahraniční turnaj a teambuilding nás čekají až během jarní části sezóny,“ popisuje začátek roku hlavní trenér Jaroslav Machač.
„Všichni věříme, že jarní část bude oproti podzimu úspěšnějším, kdy jsme s naší herní tváří nemohli být spokojeni. Chceme jednoznačně zlepšit organizaci v obranné fázi hry a tím dostávat méně branek. Také potřebujeme mít větší kontrolu nad samotnými utkáními a větší sebevědomí, což se pak kladně projeví i v útočné fázi. I přes podzimní bodové kolísání chceme na jaře atakovat čelo soutěže. Hlavně ale budeme neustále rozvíjet jednotlivé hráče a pomáhat jim v jejich cestě do velkého fotbalu,“ sdílí plány kategorie U19 trenér Jaroslav Machač.