Dorostenci v pátek zamíří do Opavy | SK Slavia Praha
Více

Dorostenci v pátek zamíří do Opavy

Týmy U19 a U17 vstoupily do ligového jara vítězně, když porazily Liberec. Další důležité body budou v sázce v pátek 14. března, kdy se postaví Opavě. U19 zahájí svůj zápas ve 13:30 na hřišti v Kylešovicích, U17 nastoupí od 15:45.

U19

Na povedenou přípravu navázali svěřenci trenéra Machače i v ligovém utkání proti Liberci. Mládežníci předvedli zodpovědnou defenzivu i nebezpečný útok a po zásluze brali tři body za výhru 2:0. Slávisté tak přeskočili Slovan i v tabulce a aktuálně okupují šestou příčku se ziskem 25 bodů.

Také Opava na úvod jara neztratila ani bod. V Pardubicích přemohla domácí výběr 0:2. Jednalo se však o teprve druhé vítězství Slezanů v sezoně. Patnáctá příčka a 11 bodů určitě není výsledek, se kterým by byli v Opavě spokojeni.

Utkání U19 se odehraje v pátek 14. března od 13:30 v Kylešovicích.

U17

Mladší dorostenci proti Slovanu navýšili ligovou vítěznou sérii, přerušenou zimní přestávkou, už na sedm utkání. Výhra 3:2 se však nerodila lehce a slávisté zúročili herní převahu až v nastavení druhého poločasu. Sešívaní tak stále vévodí ligové tabulce. Svůj sedmadvacátý soutěžní gól vstřelil kanonýr Petr Potměšil a nadále s velkým náskokem vládne této ofenzivní statistice.

Soupeř z Opavy odstartoval jarní část remízou 0:0 v Pardubicích. Slezané jsou na tom bodově lépe než jejich starší spoluhráči a patří jim osmá příčka. Mezi ofenzivní hrozby žlutomodrých patří Petr Kramář se šesti brankami a Patrik Brož, který má na svém kontě o zásah méně.

Týmy U17 nastoupí ke svému zápasu v pátek 14. března v 15:45 na hřišti v Kylešovicích.

Aktuálně

Slavia hledá údržbáře na Xaverov

20. 3. 2025
Slávistické fotbalové mládežnické centrum v Horních Počernicích hledá pracovníka údržby, který bude mít na starost zejména péči o hřiště a bude zajišťovat drobné opravy.

Klubové vyjádření k jednání Výboru pro bezpečnost PSP ČR

19. 3. 2025
Ve čtvrtek 20. března 2025 proběhla v rámci jednání Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky diskuse na téma „Policejní zásahy na fotbalových stadionech“. Za přítomnosti zástupců Ministerstva vnitra ČR, Policie ČR, Ligové fotbalové asociace, dalších klubů a fanoušků předložila SK Slavia Praha následující stanovisko.

VYPRODÁNO: Unikátní prohlídka Edenu s Jaroslavem Tvrdíkem

18. 3. 2025
Zažijte unikátní prohlídku Slavia Museum a Stadium Tour se speciálním hostem! Společně s Václavem Petrákem vás prostorami muzea a stadionu provede předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík.

Další články