Byli jste skvělí, vzkazují slávisté fanouškům | SK Slavia Praha
Více

Byli jste skvělí, vzkazují slávisté fanouškům

Nedělní derby přilákalo do ochozů rekordní návštěvu. Turnikety prošlo 16156 diváků, tolik fanoušků ještě na Strahově na ligovém zápase v novodobé historii nebylo. Ačkoliv Slavia prohrála, její příznivci si pomyslné fanouškovské body mohou připsat zcela určitě. „Atmosféra byla skvělá. Moc divákům děkujeme,“ říká Karel Piták. „Atmosféra byla výborná, všechny nás mile překvapila,“ pokračuje David Kalivoda...
Nedělní derby přilákalo do ochozů rekordní návštěvu. Turnikety prošlo 16156 diváků, tolik fanoušků ještě na Strahově na ligovém zápase v novodobé historii nebylo. Ačkoliv Slavia prohrála, její příznivci si pomyslné fanouškovské body mohou připsat zcela určitě. „Atmosféra byla skvělá. Moc divákům děkujeme,“ říká Karel Piták. „Atmosféra byla výborná, všechny nás mile překvapila,“ pokračuje David Kalivoda.

Čím si fotbalisté vysvětlují zvýšený divácký zájem? „Na derby chodili lidi vždycky. Navíc se hrálo o hodně,“ vysvětluje Martin Latka. „Návštěva byla ovlivněná situací v tabulce,“ souhlasí Kalivoda. „Srovnatelnou atmosféru jsem zažil jen v zápasech poháru UEFA, ale v české lize ještě ne,“ dodává záložník, jenž do derby nastoupil jako útočník.

Hráče vysoká návštěva viditelně potěšila. „Chtěli bychom fanouškům poděkovat za velký zájem,“ mluví za všechny fotbalisty Slavie obránce Martin Latka. „Byli bychom rádi, kdyby chodili lidi v takovém počtu na každý zápas. Diváci nám vždy dokážou pomoc a hodně nás nabudit. O to víc nás mrzí, že se nám derby nepovedlo,“ vzkazuje slávistům Karel Piták.

V derby se naši fotbalisté neprosadili, napravit nevydařený zápas ale mohou už v sobotu, kdy zajíždějí do Ostravy. I tam je čekají plné ochozy. Většinu publika ale budou tvořit příznivci Baníku. Sektor hostů však prázdný určitě nebude, na utkání se chystá řada fandů Slavie...

Aktuálně

O kvalitě centrů, standardkách i prostoru pro zlepšení

1. 10. 2023
Po bezbrankové remíze v Teplicích mluvil trenér Jindřich Trpišovský o organizaci defenzivy domácích, neproměňování šancí, odražených míčích, standardkách i blížícím se návratu Sheriffa Sinayana.

Bod je málo. Penalta? Hlavně nejít napřed

1. 10. 2023
Zneškodnil penaltu, obdržel cenu pro nejlepšího hráče utkání. Ke spokojenosti měl ale Aleš Mandous po remíze v Teplicích (0:0) daleko. O svých pocitech po utkání hovořil s novináři.

V Teplicích remíza. Mandous chytil penaltu

1. 10. 2023
Slávisté v 10. kole FORTUNA:LIGY remizovali v Teplicích. Aleš Mandous na konci prvního dějství zneškodnil pokutový kop, v druhém poločase měl nejblíže ke gólu Mojmír Chytil, branka však byla odvolána pro ofsajd.

Další články