Miroslav Holeňák už bydlí v Praze | SK Slavia Praha
Více

Miroslav Holeňák už bydlí v Praze

První slávistickou posilou se stal obránce Miroslav Holeňák. Slavia se s Libercem na jeho příchodu domluvila už v únoru, osmadvacetiletý fotbalista však dohrál jarní část sezóny pod Ještědem. Nyní se Holeňákův plánovaný přesun do Prahy stal skutečností, do hlavního města se už přestěhoval a za necelé tři týdny se zapojí do přípravy. „Moc se těším, potřeboval jsem změnu,“ říká hráč...
První slávistickou posilou se stal obránce Miroslav Holeňák. Slavia se s Libercem na jeho příchodu domluvila už v únoru, osmadvacetiletý fotbalista však dohrál jarní část sezóny pod Ještědem. Nyní se Holeňákův plánovaný přesun do Prahy stal skutečností, do hlavního města se už přestěhoval a za necelé tři týdny se zapojí do přípravy. „Moc se těším, potřeboval jsem změnu,“ říká hráč.

Do těchto dnů vyřizoval fotbalista nové bydlení. „Prahu trochu znám, hodně mi taky pomůže Martin Müller, se kterým jsme kamarádi z Drnovic. Bydlíme kousek od sebe. Navíc tu má manželka sestru. Myslím, že si rychle zvykneme,“ říká rodák z Moravy.

Právě tam se Holeňák vydá v nejbližší době užít si pár dnů volna. „Jedeme domů do Zlína. Jsme rádi, že si s rodinou odpočineme. Máme malou holčičku,“ poznamenává náš nový obránce. Fotbal mu zatím nechybí. „Jsou to jen dva týdny, co skončila liga. Na Moravě si ale zasportovat určitě půjdu. Rád hraju tenis, chodím do posilovny. Populární začíná být florbal,“ vypočítává.

Holeňák se ve Slavii posouvá ve sportovní kariéře o další stupínek. „V Liberci jsem prožil krásná léta. Narodila se nám tam malá Denisa, vyhráli jsme titul, dostali se daleko v Poháru UEFA a nakoukl jsem do reprezentace,“ vysvětluje. „Vzpomínat budu vždycky rád, ale teď už myslím jen na Slavii,“ dodává.

Na nové spoluhráče a staronového kouče Josefa Csaplára se Holeňák těší. „Měli jsme spolu hodně dobrý vztah. Vždycky mě pod ním bavilo trénovat,“ prohlašuje. „Znám i většinu kluků. Některé víc, některé míň, ale to určitě v přípravě doženeme,“ usmál se fotbalista.

Obránce ví, že ve Slavii bude muset čelit mnohem většímu tlaku než v minulosti. „Určitě, navíc budu patřit ke starším hráčům. Jsem však zvyklý, jinak bych musel místo první ligy hrát divizi.“ Také na další specifikum - derby - je Holeňák připraven. „Pravidelně jsem ho sledoval v televizi, vždycky se u nás fandilo víc Slavii. O tom, že si ho někdy zahraju, jsem ale nepřemýšlel. To asi teprve přijde,“ uvažuje. „Každopádně chci podávat v novém klubu co nejlepší výkony,“ uzavírá Holeňák.

Aktuálně

Informace a lístky pro fanoušky do Liberce

28. 9. 2023
V neděli 8. října od 18:00 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Další články