Kouč Slavie: Maximum pro postup! | SK Slavia Praha
Více

Kouč Slavie: Maximum pro postup!

„Uděláme maximum pro to, abychom postoupili,“ prohlásil před čtvrtečním zápasem druhého předkola Poháru UEFA proti Dinamu Tbilisi trenér Slavie Josef Csaplár. „Soupeř je kvalitní. Viděli jsme ho ve dvou utkáních. Přesto přijímáme roli favoritů. Vede nás k tomu současný koeficient a evropské úspěchy v posledních letech,“ vysvětluje Csaplár.
„Uděláme maximum pro to, abychom postoupili,“ prohlásil před čtvrtečním zápasem druhého předkola Poháru UEFA proti Dinamu Tbilisi trenér Slavie Josef Csaplár. „Soupeř je kvalitní. Viděli jsme ho ve dvou utkáních. Přesto přijímáme roli favoritů. Vede nás k tomu současný koeficient a evropské úspěchy v posledních letech,“ vysvětluje Csaplár. „Kdybych řekl, že favority nejsme, bylo by to zbabělé,“ doplnil kouč.

Jaký by bral Csaplár výsledek? „Pohárová střetnutí jsou specifická. Jde o postup nebo nepostup. Nezáleží na tom, jakými výsledky se toho dosáhne,“ řekl Csaplár, jenž už v minulosti jako trenér Liberce přes Dinamo Tbilisi postoupil. „Mužstvo soupeře se hodně obměnilo. Mají nového trenéra, změnil se herní projev. V základní sestavě zůstali tři hráči,“ poznamenal kouč. O sestavě má Csaplár jasno. „Oproti zápasu ve Zlíně se v sestavě nedají očekávat žádné velké změny. Jisté je, že kvůli zranění nenastoupí Gedeon a Holeňák,“ dodal.

„Známe sílu soupeře. Čeká těžký dvojzápas,“ řekl fotbalista Radek Bejbl. „Víme, že Dinamo hraje každý rok poháry, má s nimi zkušenosti,“ podotkl brankář Radek Černý. „V posledním ročníku skončilo Dinamo až na třetí příčce v lize, což je jejich nejhorší výsledek za poslední léta. Proto se budou chtít vrátit a prosadit se v Evropě,“ upozornil slávistický gólman. „Musíme podat maximální výkon, abychom uspěli. Jsem optimista,“ zdůraznil kapitán Slavie Bejbl.

„Připravujeme se na náročné utkání, nebude to jednoduché,“ řekl před zápasem trenér Dinama Tbilisi George Geguchadze. „Slavii jsem viděl v několika utkáních. Je to velice silný soupeř, vyrovnaný a disciplinovaný, hraje hodně atletický fotbal. V mužstvu je řada vysokých fotbalistů, kteří jsou silní ve vzduchu,“ uvedl kouč.

Kdo je v utkání podle Geguchadzeho favoritem? „Hraje se na dva zápasy. Vždy hodnotím šance padesát na padesát. Ostatní se ukáže se na hřišti," prohlásil trenér, jehož kádr sužují zdravotní problémy. Do Prahy nepřijel bek Salukvadze a brazilský záložník Romero. Mimo hru pravděpodobně budou i obránce Chichveishvili a Kvirkvelija. „Nevíme, jestli nastoupí. Ale poradíme si. Máme hodně mladých hráčů, kteří mají perspektivu,“ uzavřel Geguchadze.

Foto: mihaal

Aktuálně

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

29. listopadu autogramiáda A-týmu

24. 11. 2022
Po konci podzimní části sezony jsme pro fanoušky připravili speciální odpoledne ve Fortuna Aréně, kdy si budou moct přijít pro podpisy hráčů A-týmu. Z organizačních a kapacitních důvodů je kapacita akce omezená, všechna volná místa jsou aktuálně zarezervována.

Další články