Slávisty čekají dva týdny plné tréninku | SK Slavia Praha

Slávisty čekají dva týdny plné tréninku

Česká nejvyšší soutěž hlásí o víkendu reprezentační přestávku. Slavia má v národních výběrech trojí zastoupení. Sedmnáctiletý Michal Švec byl povolán do reprezentace do devatenácti let. Brankář Matúš Kozáčik je se slovenskou jednadvacítkou a v dresu lvíčat je k dvojzápasu proti Rumunsku a Arménii připraven obránce Martin Latka. Ostatní fotbalisté budou během dvou týdnů trénovat na Strahově.

Trenéři připravili pro hráče náročný program. „Rozdělili jsme to na dvě poloviny. Do konce týdne se budeme věnovat vyloženě kondici, tréninky budou dvoufázové. Od pondělí se pak zaměříme na hru a zápas na Spartě,“ přiblížil asistent Martin Hřídel. O přátelském střetnutí ani o krátkém soustředění koučové neuvažují. „Řekli jsme si, že to není třeba. Noví hráči už se s týmem trochu sžili a ti, kteří mají herní manko, půjdou hrát o víkendu za béčko,“ vysvětlil Hřídel.

Mužstvo je zdravotně v pořádku. Drobné šrámy utrpěli v domácím duelu se Slováckem pouze útočníci Adauto a Kuka, oba však trénují. „Není žádný problém,“ podotkl Hřídel. Trenéři zatím přemýšlí, zda dají během reprezentační pauzy šanci některým fotbalistům rezervy či dorostencům. “Uvidíme. Možná, že v pondělí nebo v úterý by s námi některý z vytipovaných hráčů trénovat mohl,“ uzavřel Hřídel.

Foto na první straně: mihaal