Jakou příčku nakonec obsadí Slavia? | SK Slavia Praha
Více

Jakou příčku nakonec obsadí Slavia?

Českou nejvyšší fotbalovou soutěž čeká dramatická koncovka. Lepší finiš v boji o druhé místo zaručující start ve třetím předkole Ligy mistrů si nezaujatý divák ani nemohl vymyslet, pro fanouška Slavie to však budou nervy do posledních minut. O stříbrnou příčku bojují po boku sešívaných také Teplice a Olomouc...
Českou nejvyšší fotbalovou soutěž čeká dramatická koncovka. Lepší finiš v boji o druhé místo zaručující start ve třetím předkole Ligy mistrů si nezaujatý divák ani nemohl vymyslet, pro fanouška Slavie to však budou nervy do posledních minut. O stříbrnou příčku bojují po boku sešívaných také Teplice a Olomouc. V sázce je vedle neprestižnější klubové soutěže Evropy také Pohár UEFA, jeden tým odejde s prázdnou. Jak by mohlo nakonec vypadat ligové rozuzlení?

V nejlepší výchozí pozici je Slavia, jež se nemusí v případě vítězství ohlížet na své pronásledovatele. Postupová rovnice zní jasně: jakákoliv výhra a není co řešit. Slávisté mají totiž s Teplicemi, které mohou mít v závěru ligy stejný počet získaných bodů, lepší bilanci vzájemných zápasů. Na Stínadlech jsme sice podlehli 0:1, ale doma zvítězili 2:0. Jenže Slavia hraje na Bazalech a z Ostravy se jasně ozývá: Nic vám zadarmo nedáme!

Ani Teplice, které druhou příčku ztratily až kocem ligového jara, nemají v závěru soutěže lehkého protivníka. V posledním kole se Severočeši vydají na Spartu. Na „pomoc“ z Letné však nemohou červenobílí spoléhat ani v nejmenším. Sparta je evidentně z formy, z posledních čtyř zápasů třikrát prohrála se zarážejícím skóre 1:7 a ani doma není stoprocentní. Aby tepličtí fotbalisté skončili druzí, musejí v závěru získat alespoň o jeden bod víc než Slavia.

V dvoubodovém závěsu za Slavií a Teplicemi je momentálně čtvrtá Olomouc. S tou se už ve hře o druhé místo nepočítalo, zvlášť když ještě v minulém kole v osmdesáté minutě prohrávala v Českých Budějovicích 0:1. Svěřenci trenéra Petra Uličného zápas ovšem zásluhou branek Bednáře a Kučery senzačně otočili a vítězstvím 2:1 jasně ukázali, že se s nimi musí počítat. Navíc Hanáci mají v posledním kole nejlehčího soupeře a hrají doma, kde přivítají již zachráněné Drnovice. S Olomoucí mají slávisté vyrovnanou bilanci. Na Strahově jsme hráli 3:2 a venku 1:2. V takovém případě by rozhodovalo skóre, a to má náš rival o deset branek horší.

Stát se může také to, že se po posledním kole všechny tři týmy v tabulce bodově srovnají. To nastane v případě remíz Slavie i Teplic a vítězství Olomouce. Slavia má sice nejlepší skóre, to by ji ale nebylo vůbec nic platné. Konečné pořadí by totiž určovala vzájemná minitabulka a té by o jeden bod před námi vévodily Teplice.

Aktuálně

Informace a lístky pro fanoušky do Liberce

28. 9. 2023
V neděli 8. října od 18:00 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Další články