Pohár UEFA: Slibná pozice do odvety! | SK Slavia Praha
Více

Pohár UEFA: Slibná pozice do odvety!

PRAHA – V úvodním zápase prvního kola Poháru UEFA proti irskému Cork City si Slavia vytvořila slibnou pozici do odvety. Červenobílí, kteří se museli vypořádat s řadou absencí, zvítězili na Strahově 2:0.
PRAHA – V úvodním zápase prvního kola Poháru UEFA proti irskému Cork City si Slavia vytvořila slibnou pozici do odvety. Červenobílí, kteří se museli vypořádat s řadou absencí, zvítězili na Strahově 2:0. Houževnatý soupeř vyrážel do nebezpečných protiútoků, domácí se dlouho nemohli prosadit. Na obou stranách zazvonily několikrát tyče a břevna, do sítě se ale jako první trefil po hodině hry Tomáš Hrdlička, když perfektně zatočil do sítě přímý kop. Druhou branku vstřelil hlavou Karel Piták.

„Do odvety půjdeme s nadějným výsledkem, nedostali jsme gól, nic ale v odvetě nesmíme podcenit, Cork prokázal dnes svoje kvality," řekl kouč Slavie Karel Jarolím. V koncovce nám znovu chyběl důraz a přesnost, s tím se bohužel potýkáme od začátku sezóny. Na druhou stranu jsme se do šancí dostávali, o přestávce nebyl důvod zvyšovat hlas, zdůrazňovali jsme hráčům, že musí být trpěliví, nakonec jsme také dvě branky vstřelili," doplnil náš trenér.

Asistent trenéra Corku City Dave Hill připustil, že jeho tým měl po prvním poločase štěstí, že byl výsledek bez branek. „Nechávali jsme Slavii příliš mnoho prostoru v záloze pro zakládání útoků. Nakonec jsme ale byli také blízko brance, zejména v závěru se domácí brankář vytáhl s vynikajícím zákrokem, byl podobným těm, které náš gólman Michael Devine předváděl po celý zápas." Dave Hill se vyjádřil i k druhému zápasu v Corku. „Víme, že máme na čem stavět, pokud se nám podaří dát brzy branku, v zádech budeme mít své publikum, stát se může ještě ledacos," doplnil Hill.

Odvetný zápas se hraje ve čtvrtek 29. září v Corku.

Fotografie (26)
Průběh utkání
Oficiální zápasový magazín Poločas (PDF, 840 kB)

Aktuálně

Jsem moc vděčný za zájem. UECL? Životní zážitek

3. 2. 2023
Michal Tomič v prvním rozhovoru prozradil, jak se těší na krajany Schranze s Hromadou i bývalého parťáka Václava Jurečku, a zavzpomínal také na podzimní účast v Konferenční lize nebo dorostenecké angažmá v Itálii.

Do Slavie přichází Michal Tomič

3. 2. 2023
Novou posilou Slavie je Michal Tomič. Třiadvacetiletý slovenský pravý obránce přichází ze Slovácka a jaro stráví na hostování v Mladé Boleslavi. V Edenu podepsal smlouvu do 30. června 2026.

Informace pro fanoušky do Pardubic

3. 2. 2023
V článku si přečtěte informace o vstupenkách na první jarní venkovní zápas s Pardubicemi na jejich novém stadionu.

Další články