Slavia dorazila do Corku | SK Slavia Praha
Více

Slavia dorazila do Corku

CORK / IRSKO – Slavia je v Irsku. Do stopadesátitisícového přístavního města, kde se ve čtvrtek utká v odvetě prvního kola Poháru UEFA s místním Cork City, dorazila leteckým speciálem ČSA v půldruhé odpoledne místního času, středoevropského o hodinu později...
CORK / IRSKO – Slavia je v Irsku. Do stopadesátitisícového přístavního města, kde se ve čtvrtek utká v odvetě prvního kola Poháru UEFA s místním Cork City, dorazila leteckým speciálem ČSA v půldruhé odpoledne místního času, středoevropského o hodinu později. Výpravu, ve které nechyběl uzdravený Karel Piták, přivítalo nevlídné počasí – teploty okolo desti stupňů, nepříjemý vítr a drobný déšť. Fotbalisté se ubytovali v hotelu Rochestown.

Odpoledne se vyčasilo, ale předpoveď na zítřejší večer je velice nepříznivá, má pršet a foukat silný vítr. Večerní trénink ale hráči absolvovali za příjemného počasí na výborném trávníku útulného stadionu Turners Cross. Pořadatelé očekávají návštěvu pět tisíc diváků, tribuna za jednou z branek je určena pouze k stání a na pohárový zápas nebude otevřena.

Oba trenéři odpoledne absolvovali tradiční předzápasové tiskové konference. Trenér Karel Jarolím zopakoval slova, se kterými se svěřil českým novinářům již na letišti. Irští novináři kladli řadu otázek, které se týkaly zdravotního stavu kádru, návratu Stanislava Vlčka do sestavy a taktiky na zítřejší zápas. "Víme, jak budeme hrát, nepodceníme vůbec nic, je to teprve poločas. Ačkoliv jsme si z Prahy přivezli slibný výsledek, musíme ho tady potvrdit," řekl náš kouč.

Trenér Corku na otázky týkající se nadějí svého týmu na postup řekl, že je povahou optimista, ale na druhou stranu vidí situaci reálně. "Branku jsme v Praze nedali, to před nás staví velký úkol - vstřelit dvě branky a žádnou nedostat. Přesto věřím, že bychom Slavii mohli potrápit a připravit irskému fotbalu veliký úspěch," řekl Damien Richardson.

Utkání začíná ve čtvrtek v 19:30 středoevropského času. Přímým přenosem ho vysílá ČT2, na www.slavia.cz můžete sledovat tradiční on-line reportáž.

Rozhovor s trenérem Karlem Jarolímem
Ohlasy fotbalistů

Prohlédněte si fotografie. Autorem je Martin Malý.

Aktuálně

Jsem moc vděčný za zájem. UECL? Životní zážitek

3. 2. 2023
Michal Tomič v prvním rozhovoru prozradil, jak se těší na krajany Schranze s Hromadou i bývalého parťáka Václava Jurečku, a zavzpomínal také na podzimní účast v Konferenční lize nebo dorostenecké angažmá v Itálii.

Do Slavie přichází Michal Tomič

3. 2. 2023
Novou posilou Slavie je Michal Tomič. Třiadvacetiletý slovenský pravý obránce přichází ze Slovácka a jaro stráví na hostování v Mladé Boleslavi. V Edenu podepsal smlouvu do 30. června 2026.

Informace pro fanoušky do Pardubic

3. 2. 2023
V článku si přečtěte informace o vstupenkách na první jarní venkovní zápas s Pardubicemi na jejich novém stadionu.

Další články