Trenér Jarolím: Musíme se plně koncentrovat | SK Slavia Praha
Více

Trenér Jarolím: Musíme se plně koncentrovat

CORK / IRSKO - Slavii čeká klíčový odvetný duel Poháru UEFA v Corku. Trenér Karel Jarolím, jehož svěřenci si vypracovali před 14 dny v Praze dvoubrankový náskok, poskytl českým novinářům krátký rozhovor.
CORK / IRSKO - Slavii čeká klíčový odvetný duel Poháru UEFA v Corku. Trenér Karel Jarolím, jehož svěřenci si vypracovali před 14 dny v Praze dvoubrankový náskok, poskytl českým novinářům krátký rozhovor.

Jak vypadá zdravotní stav kádru?
"Oproti poslednímu zápasu máme dispozici Martina Zbončáka a Karla Pitáka, vypadl ale Petr Zábojník."

Kdo bude hrát na stoperu?
"Martina Latku doplní Marek Suchý, nebudou hrát spolu poprvé, hráli spolu i v Olomouci."

Jakou očekáváte atmosféru?
"Výjimečně bouřlivou zrovna ne. Za jednou brankou je tribuna pouze na stání, která bude zavřená. Ale můj asistent Miroslav Janů na zápase byl a víme, že diváci atmosféru vytvořit umějí a svůj tým poženou."

Určitě si tedy nebudete přát dostat na začátku nějaký hloupý gól...
"Samozřejmě, to by soupeři jenom nalilo sebevědomí, musíme být ostražití. Musíme se nejlépe koncentrovat. Nesmíme vypnout, soustředit se celý zápas, žádnou situaci nepodcenit."

Nakolik bude to utkání těžší než doma?
"Nechci o tom spekulovat, oni budou muset dopředu, mělo by se nám nabízet více prostoru pro brejkové situace. Na druhou stranu musíme bránit lépe než například v Příbrami."

Několik hráčů ze sestavy vypadlo, jak dáte dohromady sestavu?
"Nezbývá nic jiného než se s tím znovu vyrovnat. Musíme to dát dohromady tak, abychom splnili cíl, který je před námi."

Sledovali jste soupeře i mezi oběma utkáními?
"Viděli jsme sestřih z jejich posledního pohárového utkání. O klíčových hráčích víme, mnoho nového není. Venku hrají lépe než doma, tři klíčové hráče známe. O Callaghan a oba hráči na levé straně, obránce a záložník. I druhý střední záložník je pracovitý, musíme je pokrýt, pohlídat."

Co brankář Devine, ten podal v Praze fantastický výkon...
"Já doufám, že to snad nebude předvádět každý zápas..."

Kdo bude hrát na postu defenzivního záložníka?
"V naší situaci moc není na výběr, nemáme Petra Zábojníka do obrany, kde bude muset zaskočit Marek Suchý. Úloha defenzivního záložníka připadne Lukášovi, už to hrál v Příbrami, bude to muset zvládnout. "

Jaká cesta povede k úspěchu, vstřelená branka?
"Nemusí to být jen přes vstřelenou branku vedeme dva nula. Samozřejmě se ale budeme snažit využít každé příležitosti gól dát, měl by být pojistkou postupu."

Aktuálně

Tým je připravený, konkurence se ještě zvýšila

27. 1. 2023
Na tiskové konferenci před začátkem jarní části sezony hovořil trenér Jindřich Trpišovský o průběhu zimní přípravy, šíři kádru, situaci kolem Petera Olayinky a výkonech Micka van Burena.

S přestupním obdobím jsem velmi spokojen

27. 1. 2023
Na tiskové konferenci před jarní částí sezony promluvil předseda představenstva Jaroslav Tvrdík o změnách v kádru, nových možnostech rehabilitace i ambicích zachránit B-tým ve druhé lize.

Ve čtvrtfinále MOL Cupu doma proti Vyškovu

27. 1. 2023
Páteční los domácího poháru přisoudil slávistům do čtvrtfinále druholigový Vyškov. Utkání se odehraje v Edenu.

Další články