Slavia k národnímu stadiónu a kauze VV | SK Slavia Praha
Více

Slavia k národnímu stadiónu a kauze VV

S ohledem na pokračující mediální debatu o národním stadiónu a na současné dění ve výkonném výboru ČMFS se Slavia rozhodla upřesnit své postoje.
S ohledem na pokračující mediální debatu o národním stadiónu a na současné dění ve výkonném výboru ČMFS se Slavia rozhodla upřesnit své postoje.

Disciplinární komise a kauza místopředseda svazu Kubíček
Slavia respektuje platný disciplinární řád, i přestože existují důvodné pochybnosti o jeho souladu se stanovami ČMFS. V této souvislosti ale považuje za alarmující, že si DK osvojuje právo zakázat výkon funkce jakémukoliv členu výkonného výboru. Klub je přesvědčen, že DK jako jmenovaný orgán nemůže v rozporu se stanovami pozměňovat výkonný výbor. Toto právo má výlučně valná hromada. Slavia dále vyzývá disciplinární komisi, aby se na svém nejbližším zasedání zabývala tvrzením Jiřího Kubíčka, že VV jako nejvyšší exekutivní orgán ČMFS nerozhoduje o strategických záměrech svazu jako celek.

Národní stadión
Slavia nebude hrát na plánovaném národním stadiónu, ať už by byl postaven na Letné či v jiné lokalitě v Praze. Klub je v krajním případě ochoten zvážit variantu, kdy by stadión využil například jednou za rok pro divácky mimořádně atraktivní utkání. Slavia dále opakovaně poukazuje na střet zájmů místopředsedy svazu Vlastimila Košťála, který vyjednává o projektu jako člen představenstva Sparty. Zároveň Slavia nepovažuje výstavbu národního stadiónu za současnou prioritu českého fotbalu.

Aktuálně

Informace a lístky pro fanoušky do Liberce

28. 9. 2023
V neděli 8. října od 18:00 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Další články