Zpravodajství z utkání dorostu | SK Slavia Praha

Zpravodajství z utkání dorostu

Slavia „A“dor. – Sparta „A“ dor. 0:2 (0:1), I.liga SD, sobota 22.9.2007
Slavia: Martin Berkovec – Martin Dostál, František Lukeš, Jan Hošek, Marek Kindel – Martin Jíša (54. Radek Šulc), Štěpán Koreš, Štěpán Šimeček, David Sobišek (60. Vojtěch Přeučil), Zdeněk Čechám (46. Evgeny Shengof) – Adam Klavík

Derby. Zápas úplně jiný než všechny ostatní. Neplatí papírové předpoklady, nikoho není třeba motivovat. To potvrdil i souboj A dorostů Slavie a Sparty Praha. Červenobílí vyhráli v posledním kole na Slovácku, ale nic to neznamenalo. Do derby vstoupili nervózně a v průběhu celého zápasu už výkon nezlepšili. „Zápas jsme nezvládli, hráli jsme špatně,“ uznal domácí trenér Jiří Saňák. Naopak Sparta byla sice poslední v tabulce, ale na souboj S se připravila výborně. Špatný vstup domácích potrestali Sparťané už v deváté minutě. Na vlastní polovině získali míč a akci na několik doteků zakončil hlavou Putz. Hosté začali dominovat a sešívané v podstatě k ničemu nepustili. Naději tak mohl přinést až poločas. Hra Slávistů se opravdu oživila, ale na gól to nestačilo a postupně aktivita opět opadla. Definitivně utnul naše naděje v 60. minutě druhým gólem Putz. Do konce zápasu se ještě v šanci objevili hlavičkující Klavík i Kindel, který z vápna orazítkoval břevno, ale víc Slávisté nedokázali. Naopak Sparta ještě několikrát mohla zvýšit vedení a nakonec si v klidu pohlídala výhru 2:0. „Sparta dneska zvítězila zaslouženě. Musíme se nad svým výkonem zamyslet, protože takhle to dál nejde,“ kroutil po zápase hlavou trenér Jiří Saňák. - J.Saňák -

Teplice – Slavia „B“ dor. 3:5 (2:3), ČLSD, neděle 23.9.2007
Branky: 3 Vyhnal, Novák, Mareš
Slavia: Vahala Ondřej - Martinec Jakub (80. Staněk Petr), Běloušek Ondřej, Kolařík Petr, Novák Sebastian – Štefan Radek (73. Večeřa Jaroslav), Rejka Michal, Tománek Lukas (88. Poláček Michal), Zahálka Štěpán (46. Palko Lukáš) – Vyhnal Pavel, Mareš Petr

Osmé mistrovské utkání jsme sehráli se soupeřem FK Teplice. První gól vstřelil v 11. minutě Novák, po dobře zahraném rohovém kopu - 0:1. V 21. minutě jsme zbytečně faulovali uprostřed hřiště a po rozehrané standardní situaci soupeř srovnal na 1:1. V 31. minutě po hrubé chybě teplického obránce získal míč Mareš, přesně přihrál na Vyhnala a ten zvýšil na 1:2. V 35. minutě si Vyhnal naběhl mezi obránce na prodlouženou hlavu od Mareše a v koncovce přehodil brankáře -1:3. Do konce 1. poločasu stačil soupeř ještě po rohovém kopu snížit na 2:3. Do 2. poločasu jsme nastupovali s cílem zlepšit defenzivní činnost ve standardních situacích a zvýšit skóre. To se nám povedlo hned v 50. minutě, kdy Palko uvolnil ve vápně Mareše a ten přesně zakončil - 2:4. V 68. minutě soupeř opět snížil po rohovém kopu - 3:4. V závěru zápasu stačil dovršit svůj hattrick Vyhnal, který po přihrávce Mareše obstřelil brankáře na 3:5. Všichni hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Nejlepší hráči: Vyhnal, Mareš - D.Abrhám -

Slavia „C“dor. – Sparta „A“ dor. 3:1 (3:0), I.liga MD, sobota 22.9.2007
Branky: Trpišovský (Kučera), Kučera (Trpišovský), Pázler (Trpišovský) Slavia: Tomáš Mejzr – Tomáš Pospíšil, Dan Galus, Michal Hell, Lukáš Mráz – Jakub Hájek, Filip Duranski (Michal Klimeš), Marek Hanousek, Jakub Trpišovský (Michal Bohata), Jan Pázler (Jan Zákostelský) – Petr Kučera

Velké poděkování celému týmu za odvedenou práci. Je důležité, že jsme v derby zvítězili, ale ještě více si vážím herního projevu a týmového výkonu v tomto utkání. Hráči C dorostu odehráli nejlepší utkání této sezony. - M.Prokeš -

Teplice – Slavia „D“ dor. 0:2 (0:0), ČLMD, neděle 23.9.2007
Branky: Bohata, Brůžek Slavia: Jiří Měsíček – Adam Hofman, Ladislav Brůžek, Jan Mikula, Luboš Tusjak – Petr Pařízek (53. Michal Kalát), Ondřej Petrák, Václav Stráník, Daniel Veselý – Vladimír Halama (75. Marek Náhlovský), Michal Bohata (71. Filip Melecký)

V nedělním mistrovském zápase jsme zavítali na půdu souseda v tabulce, mužstva Teplic. A od začátku zápasu se hrál výborný fotbal plný nasazení a důrazu v osobních soubojích. Akce se střídaly z jedné strany na druhou, ale vyložených šancí tolik zase nebylo, přesto jsme si vypracovali jednu stoprocentní, kterou Halama bohužel neproměnil. 1. poločas tak skončil i přes některé hezké akce na obou stranách bez branek. Do 2.poločasu jsme šli s jasným cílem, přidat ještě více na aktivitě a snažit se tlačit ve více hráčích do koncovky. To se nám skvěle vydařilo hned v 53.minutě, kdy Halama obešel v krajním prostoru obránce a zacentroval před branku, kam si výborně naběhl Bohata a vedli jsme na půdě Teplic 0:1. Za vítězstvím jsme šli dál velmi aktivní a důraznou hrou, což se nám znovu vyplatilo v 65.minutě, kdy si na roh Veselého výborně naběhl Brůžek a zvýšil tak na 0:2. Soupeře jsme nepouštěli příliš do šancí, výborně jsme bránili a navíc hru obrany zezadu skvěle dirigoval brankář Měsíček a výsledkem tak bylo, že skóre zápasu se už nezměnilo, což pro nás znamenalo další důležité vítězství na půdě kvalitního soupeře. Hráče musím pochválit za velmi koncentrovaný výkon podpořený zdravou fotbalovou agresivitou a chutí do zápasu. Vítězství Slavie je zcela zasloužené, ale musíme dál velmi tvrdě pracovat, zhodnotil utkání trenér Miroslav Jíra. - M.Jíra –