Václavové jdou na Zlín zadarmo! | SK Slavia Praha
Více

Václavové jdou na Zlín zadarmo!

PRAHA – Před utkáním Ligy mistrů v Seville čeká Slavii ještě jedno ligové utkání. V pátek 28. září přivítá na Strahově Zlín. Výkop je v 18 hodin. V tento sváteční den přichystala Slavia pro všchny Václavy malý dárek.
PRAHA – Před utkáním Ligy mistrů v Seville čeká Slavii ještě jedno ligové utkání. V pátek 28. září přivítá na Strahově Zlín. Výkop je v 18 hodin. V tento sváteční den přichystala Slavia pro všchny Václavy malý dárek. Nositelé tohoto jména mají na zápas vstup zdarma. Volnou vstupenku dostanou v den utkání u pokladen na Strahově po předložení občanského průkazu.

Slavia se musí vypořádat s poměrně početnou marodkou. Herní trénink zatím ještě vynechal Mickael Tavares. František Dřížďal má stále problémy s kotníkem, Ericha Brabce nepustí na hřiště natažený vaz v koleni. Zraněný stehenní sval vyřadil ze hry i Martina Latku. S týmem už naopak trénují Vladimír Šmicer, Michal Švec a Tijani Belaid.

Dušan Švento podstoupí ve čtvrtek operaci kolena. Čeká ho plastika kolenního vazu.

„Soupeř má ve svém středu brejkové typy hráčů, na které si musíme dát pozor. Zlín dokázal venku všude bodovat kromě Sparty, kde ale měl bodový zisk na dosah. V posledních dvou utkáních jsme ztratili body doma s Ostravou a venku s Bohemians 1905, každopádně je čas naplno zabodovat. Variant pro sestavu máme více i přes početnou marodku. Uvidíme, zda Vladimír Šmicer bude připraven hrát už od začátku utkání,“ uvedl trenér Karel Jarolím.

Ze Zlína přišel do Slavie před více než dvěma lety David Hubáček: „V jejich týmu je asi šest hráčů, kteří tam působili v době mého angažmá. Například brankář Vít Baránek, Vít Vrtělka, Zdeněk Kroča a další kluci. Na druhou stranu přišlo i hodně nových hráčů. V poslední době Zlín hraje dobře. Určitě se na tom podepsla práce trenéra Hoftycha, dal to tam dohromady.“

Utkání proti Zlínu už David Hubáček nijak zvlášť neprožívá. „Zpočátku to bylo pro mě hodně specifické, ale teď už to beru jako každý jiný zápas,“ prohlásil zlínský odchovanec.

Slavia sehrála se Zlínem v lize celkem 37 duelů. 28 střetnutí pro ni skončilo výhrou. Se Zlínem Slavia prohrála pětkrát. Ve čtyřech zápasech se oba soupeři rozešli smírně. Skóre je 109:44.

Nejvyššího vítězství dosáhla Slavia 1. září 1940, když soupeře přestřílela 12:1. Sedm branek dal tehdy Josef Bican.

Aktuálně

Jsem moc vděčný za zájem. UECL? Životní zážitek

3. 2. 2023
Michal Tomič v prvním rozhovoru prozradil, jak se těší na krajany Schranze s Hromadou i bývalého parťáka Václava Jurečku, a zavzpomínal také na podzimní účast v Konferenční lize nebo dorostenecké angažmá v Itálii.

Do Slavie přichází Michal Tomič

3. 2. 2023
Novou posilou Slavie je Michal Tomič. Třiadvacetiletý slovenský pravý obránce přichází ze Slovácka a jaro stráví na hostování v Mladé Boleslavi. V Edenu podepsal smlouvu do 30. června 2026.

Informace pro fanoušky do Pardubic

3. 2. 2023
V článku si přečtěte informace o vstupenkách na první jarní venkovní zápas s Pardubicemi na jejich novém stadionu.

Další články