Slavii přivítalo letní počasí | SK Slavia Praha
Více

Slavii přivítalo letní počasí

FLORENCIE – Ve čtvrt na jednu dorazila výprava Slavie do italské Florencie. Přivítalo ji zde jasné a horké počasí.
FLORENCIE – Ve čtvrt na jednu dorazila výprava Slavie do italské Florencie. Přivítalo ji zde jasné a horké počasí.

K prvnímu utkání třetího předkola Ligy mistrů se do Itálie vydalo 21 fotbalistů. V Praze zůstali Amadou Cissé, Lukáš Vácha, Ladislav Volešák, František Dřížďal, Gianluca Litteri, Peter Grajciar a Michal Vorel.

S týmem naopak odcestoval Vladimír Šmicer, který týmu přinesl štěstí už v loňském roce, kdy zraněný odjel podporovat mužstvo do Amsterdamu. „Jsem rád, že ten zápas můžu vidět. Odveta se hraje za čtrnáct dní v Praze, nikdo neví, co se stane,“ řekl náš záložník před odletem.

 „Ideální by tu bylo uhrát něco podobného jako loni v Amsterdamu, tedy nedostat branku, ale naopak nějaký gól dát,“ popsal ideální scénář úterního zápasu.

„Fiorentina se určitě bude snažit rozhodnout doma, nebudou se spoléhat na druhé utkání. Šance určitě máme, oni jsou nerozehraní, mohlo by nám to sednout. Uvidíme,“ pokračoval.

Své dojmy popsal také záložník Marek Jarolím: „Na zápas se určitě těším, věřím, že odvedeme dobrý týmový výkon, který nám zaručí dobrý výsledek do odvety,“ řekl.

„Hlavní je neinkasovat a pokusit se vstřelit nějakou branku,“ shodnul se s přáním Vládi Šmicera.

„Myslím, že jsme na ně dobře připraveni, viděli jsme je několikrát na videu. Zkoušeli jsme i nějaké speciální taktické operace,“ zakončil Marek Jarolím.

Jednou z hlavních postav loňského třetího předkola byl brankář Martin Vaniak. Jak vidí letos šance na postup? „Fiorentina je určitě favorit, jejich myšlení je hodně sebevědomé, jsme pro ně asi lehkým soupeřem,“ sdělil své dojmy náš gólman.

Slávisté se na stadión Fiorentiny vydají v šest hodin na tradiční předzápasovou tiskovou konferenci, kam trenéra Karla Jarolíma doprovodí Dušan Švento a Tijani Belaid, o půl hodiny později bude na programu trénink našich hráčů. Trénink je veřejnosti otevřen prvních patnáct minut.

Přímý přenos z utkání vysílá italská RAI DUE, ČRo1-Radiožurnál bude přenášet z prvního poločasu vstupy, druhou půli bude vysílat celou.

Aktuálně

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

29. listopadu autogramiáda A-týmu

24. 11. 2022
Po konci podzimní části sezony jsme pro fanoušky připravili speciální odpoledne ve Fortuna Aréně, kdy si budou moct přijít pro podpisy hráčů A-týmu. Z organizačních a kapacitních důvodů je kapacita akce omezená, všechna volná místa jsou aktuálně zarezervována.

Další články