Necid věnoval svůj gól do fotbalového nebe | SK Slavia Praha
Více

Necid věnoval svůj gól do fotbalového nebe

EDEN – Zatímco ve čtvrtek se památce Josefa Bicana poklonily desítky slávistů, v neděli už slávu jeho jménu provolával celý Eden, až mnohé fanoušky zamrazilo. Krátký medailonek, který na velkoplošných obrazovkách připravila společnost Eside doprovodil potlesk.
EDEN – Zatímco ve čtvrtek se památce Josefa Bicana poklonily desítky slávistů, v neděli už slávu jeho jménu provolával celý Eden, až mnohé fanoušky zamrazilo. Krátký medailonek, který na velkoplošných obrazovkách připravila společnost Eside doprovodil potlesk. Před nastoupenými týmy pak stadion pozdravila šarmantní Jarmila Bicanová.

„Slavia byla vždy noblesní klub, který se vždycky vyjímal oproti druhým, vždycky se pěstovala slušnost a úcta k druhým a to lidé zapomínají, buďte pořád takoví!“ zazněla Edenem její zavazující slova.

Slávistický kotel pak střídavým skandováním vyvolával jméno Pepiho Bicana, poctu, kterou tribuny zatím připravovaly jenom střelcům branek.

Tomáš Necid svoji sedmou gólovou střelu poslal do stejné branky, do které před téměř o den přesně padesáti pěti lety Pepi Bican poprvé skóroval při otevírání stadionu v Edenu.

A komu posílá svoji trefu dal najevo jasným gestem. „Svoji branku věnuji panu Bicanovi, zaslouží si ji,“ řekl Necid novinářům v mixzóně.

To ještě nevěděl, že o den později bude Slavia i díky jeho brankám znovu v čele ligové tabulky.

Aktuálně

Los čtvrfinále MOL Cupu v pátek od 10:00

7. 12. 2023
Slávisté dokázali dvěma brankami v prodloužení projít přes Hradec Králové a na cestě za obhajobou trofeje tak už stojí jen sedmero vyzyvatelů.

Jako vlna v moři. 80 let od narození Františka Veselého

7. 12. 2023
7. prosinec roku 1943. Tento den přišel na svět legendární útočník František Veselý. Rekordman v počtu odehraných zápasů v dresu Slavie, kapitán vítězů Českého poháru 1974, mistr Evropy 1976. Fotbalový idol, oddaný klubista. Nezapomínáme! V našich vzpomínkách bude žít navěky!

Jakub Kopáček odchází do Táborska

7. 12. 2023
Slávistický odchovanec Jakub Kopáček míří do druholigového Táborska. Slavia se s jihočeským klubem dohodla na přestupu.

Další články