Slavia vydá zákazy vstupu do Edenu | SK Slavia Praha
Více

Slavia vydá zákazy vstupu do Edenu

V průběhu včerejšího utkání s Brnem došlo krátce před koncem prvního poločasu k incidentu v sektoru brněnských fanoušků, kde vzplály dvě světlice a další dvě byly vhozeny na hrací plochu...
V průběhu včerejšího utkání s Brnem došlo krátce před koncem prvního poločasu k incidentu v sektoru brněnských fanoušků, kde vzplály dvě světlice a další dvě byly vhozeny na hrací plochu. Tento exces odsoudilo v bezprostřední reakci nesouhlasným pískotem všech více jak 13 000 domácích diváků, kteří tak dali jasně najevo postoj slávistické veřejnosti k nesportovnímu chování některých jedinců z řad fanoušků hostujícího týmu.

Slavia bude vymáhat škodu
Vedení klubu SK Slavia Praha stojí v tomto ohledu za svými fanoušky a je připraveno na základě „práva pána domu“ vymáhat případnou škodu na konkrétních jedincích, kteří se incidentu dopustili. Za tím účelem již byla vyžádána součinnost s najímanou bezpečnostní agenturou Hofa Guard s.r.o. a Policií ČR, protože bezprostředně po incidentu došlo k zákroku a zajištění uvedených osob, jejich okamžitému vyvedení ze stadionu, resp. k předání osob Polici ČR ke zjištění totožnosti.

V Edenu funguje kamerový systém
V této souvislosti bude vyhodnocen i záznam kamerového systému, který je na stadionu s ohledem na bezpečnost diváků instalován. Stadion v Edenu si tak včera v podvečer prošel prvním ostřejším testem, ve kterém pořadatelé, bezpečnostní agentura, hasiči , Policie ČR, městští strážníci i zdravotníci, kteří se na toto rizikové utkání více než týden připravovali, i přes drobné nedostatky obstáli. Je totiž faktem, že 100% zabránit excesům na stadionu, tím spíše v takřka bezbariérovém Edenu, nelze.

Co však lze, je snížit účinnou politikou, důsledností a koordinací toto riziko na minimum a v tomto ohledu udělali lidé zodpovídající za organizaci a bezpečnost maximum.

Viníci nezůstali anonymní
Za zmínku stojí v této souvislosti i to, že včerejší incident nebyl prvním v této podzimní části soutěžního ročníku 2008/2009. Už totiž během utkání Slavia –Olomouc, jak si všimla i řada domácích příznivců, došlo k incidentu v sektoru hostí, kdy byl vhozen kelímek s pivem na hrací plochu v momentě rohového kopu, který zahrávala Slavia a shodou okolností to bylo rovněž těsně před koncem prvního poločasu.

I v tomto případě byl pořadateli označen konkrétní viník, jenž byl u brány stadionu předán Policii ČR, která jeho chování kvalifikovala jako přestupek proti veřejnému pořádku a postoupila spis přestupkovému oddělení Městské části Praha 10.

Ve správním řízení tak viníkovi z Olomouce hrozí pokuta ve výši až 3000,- Kč a úhrada nákladů správního řízení. SK Slavia Praha i v tomto případě využije svého oprávnění a bez ohledu na závěry státních orgánů zakáže přestupci vstup na stadion.

Nulová tolerance
SK Slavia Praha tak od počátku svého novodobého působení v Edenu prosazuje v praxi nulovou toleranci nesportovnímu chování a zároveň jasně deklaruje : „ V Edenu se bavíme fotbalem, divácké incidenty jsou OUT“ a fotbalové stadiony mohou být místem bezpečné a atraktivní zábavy. V tomto smyslu vedení Slavie děkuje svým fanouškům za dosavadní férový přístup a věří, že jim zásady FAIR PLAY zůstanou ležet na srdci i v dalších kolech ligy, Poháru ČMFS i Poháru UEFA.

Aktuálně

O pauze nevypneme. Derby má celý tým v hlavě

26. 11. 2022
Předávání Klíče primátora hlavního města Prahy si užil i David Jurásek. Po slavnostním ceremoniálu vzpomínal na historickou výhru v derby i prozradil, komu přeje na probíhajícím mistrovství světa.

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

Další články