Erich Brabec: Budeme hrát pořád naši hru | SK Slavia Praha
Více

Erich Brabec: Budeme hrát pořád naši hru

PRAHA/EDEN - Jaká je nálada v kabině a jak se hráči připravují na čtvrteční start v poháru UEFA? Den před utkáním jsme zpovídali kapitána Ericha Brabce. „Nesmějí hlavně dostat míče, když jsou rozběhlí...
PRAHA/EDEN - Jaká je nálada v kabině a jak se hráči připravují na čtvrteční start v poháru UEFA? Den před utkáním jsme zpovídali kapitána Ericha Brabce.

 

V lize jste zatím v útoku suverénně nejlepším týmem, v poháru vám střílení branek ale nejde?

To je pravda, ale doufám, že to je jen otázka času. Stačí jeden pohárový zápas, rozjedeme se a bude nám to střílet stejně, jako v lize.

 

Nepřipomínají vám spoluhráči, že jste nejlepším střelcem Slavie v letošních pohárech?

Ne, tak to určitě ne. Připomínají mi spíš zápas s Brnem, na konci jsem vlastně přihrál míč gólmanovi tak, že z toho byl gól v naší síti. Ale takové věci se stávají, viděli jste asi sami včera, stalo se to i hráči Interu Milán. Mně se to „povedlo“ naštěstí za stavu 2:0 pro nás. Takže doufám, že už jsem si tyhle chvíle vybral a že mě už nic podobného nepotká.

 

Angličané hrají rychlý a ofenzivní fotbal, jak jde tomuhle stylu čelit?

Nesmějí hlavně dostat míče, když jsou rozběhlí. To bude úkol našich ofenzivních hráčů a záložníků, aby pokryli hráče soupeře a neumožnili dát kvalitní přihrávku. A když už ta přihrávka přijde, tak jsme tam my, abychom tomu zamezili a případně nějak jejich hru přerušili.

 

Aston Villa je hodně vysoko v anglické lize, v posledním zápase ale asi moc nepřesvědčila?

Já bych neřekl, že přímo nepřesvědčila, v prvním poločase si vytvořila hodně šancí, ale neproměnila je. Ve druhém poločase byl aktivnější Newcastle, dali víceméně náhodného góla, Villa musela hru otevřít a z toho pramenil druhý gól. Pak už zápas jenom dohrávali. Aston Villa je výborný tým, ale já si myslím, že jsme na ně připraveni dobře a že všichni hráči si půjdou na hřiště ten zápas užít a budou se snažit, aby si ho užili i diváci.

 

Bude pohárový zápas hodně jiný oproti domácí lize, které suverénně vládnete?

Zápasy v lize, ať už hrajete proti Kladnu, proti Spartě nebo proti Brnu, tak svoji kvalitu určitě mají. Teď přijede Aston Villa a my se můžeme ukázat a můžeme si zkusit, na jaké úrovni opravdu jsme.

 

Jak vidíte taktiku vašeho zítřejšího soupeře?

Villa sem zítra určitě nepřijede jenom bránit, oni to tak asi ani neumí. Budou hrát zřejmě hodně ofenzivně, ale my z toho našeho trendu neustoupíme, budeme hrát naši hru a mohli bychom být zítra svědky hodně dobrého fotbalu.

 

Jak se připravujete na podobné hráče, jako je John Carew?

Carew je pohyblivý, vysoký, technický, on má prostě všechno. Bude těžké ho uhlídat, ale samozřejmě Aston Villa není jenom Carew. Nebezpeční budou jako celý tým.

Aktuálně

Vzpomínkový večer věnovaný Františku Veselému

8. 12. 2022
Tribuna Františka Veselého – krásný odkaz legendárního slávisty, který v sešívaném dresu přepisoval historické tabulky. Není to ale jediná vzpomínka na našeho útočníka. Ve slávistickém muzeu mohou fanoušci spatřit vzácné artefakty spojené s jeho kariérou, o které jim ve středeční podvečer vyprávěli Václav Petrák a František Veselý mladší.

Vánoční besídka pro děti i dospělé v Edenu

8. 12. 2022
Slavia společně s Odborem přátel pořádá Vánoční besídku pro děti i dospělé v prostorách stadionu Slavie a slávistického muzea.

Na produktivitě pracujeme. Bude to o prvním gólu

7. 12. 2022
Slávistky čeká ve čtvrtek od 21:00 venkovní utkání na půdě rakouského St. Pöltenu. Čtvrtý zápas základní skupiny Ligy mistryň vyhlíží trenér Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová.

Další články