Černý: Chyběly tomu jen branky | SK Slavia Praha
Více

Černý: Chyběly tomu jen branky

PRAHA/EDEN – Jaroslav Černý odehrál proti Aston Ville celých devadesát minut a i přes prohru bude mít na zápas přece jen jednu milou vzpomínku: „Po utkání jsem si vyměnil dres s Johnem Carewem, je to výborný fotbalista...

PRAHA/EDEN – Jaroslav Černý odehrál proti Aston Ville celých devadesát minut a i přes prohru bude mít na zápas přece jen jednu milou vzpomínku: „Po utkání jsem si vyměnil dres s Johnem Carewem, je to výborný fotbalista, což dokázal i tady, dostával těžké nakopávané balóny a spoustu jich udržel ve hře. Dres bych ale určitě vyměnil za body,“ řekl po zápase náš záložník.

 

Jak byste utkání zhodnotil?

„Výsledku je škoda, protože druhý poločas jsme odehráli výborně, k ničemu jsme je nepustili, vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, jen ten gól tomu chyběl."

 

Po obdržené brance jste nehráli zrovna nejlépe.

„Začátek utkání nebyl z naší strany špatný, ale ten gól nás trochu srazil. Měli potom ještě jednu velkou šanci, tu naštěstí neproměnili. Do konce poločasu jsme se z obdrženého gólu vzpamatovávali. O půli jsme si řekli, že nemáme co ztratit, že do toho musíme jít naplno. Že buď dostaneme další branku, nebo vyrovnáme, a třeba to i otočíme."

 

Měl jste také velkou šanci, jak byste ji popsal?

"Měl jsem to asi řešit jinak, asi to dát Necidovi pod sebe, protože tam byl sám. Chtěl jsem brankáře prostřelit, bohužel to nevyšlo."

 

Před zápasem se mluvilo o respektu vůči soupeři, čekali jste, že je ve druhém poločasu dokážete tak výrazně přehrát?

„Bylo by špatné, kdybychom z nich měli nějaký přehnaný respekt. Hráli jsme na domácím hřišti a chtěli jsme ten zápas vyhrát. Z naší strany tomu chyběly jen branky."

 

Teď vás čeká opět liga, hodíte tenhle zápas za hlavu?

„Zápasový program máme celkem nahuštěný, proto musíme Aston Villu pustit z hlavy a soustředit se na Budějovice."

 

Bude to pro vás stále speciální zápas?

„Určitě, strávil jsem tam hezké dva roky, na ten zápas se těším. Doufám, že ten zápas vyhrajeme, i když to bude těžké, pod trenérem Tobiášem se teď Budějovice zvedly a neprohrály asi osm utkání v řadě. Musíme se na ně pořádně připravit, zregenerovat."

 

Myslíte, že se dostanete zpátky na tu vítěznou vlnu?

„Snad ano, i když jsme dnes prohráli, tak ten fotbal z naší strany nebyl špatný. Myslím, že když budeme takhle hrát v Budějovicích, že to dopadne dobře."

 

Jak bylo po zápase v kabině?

„Jen jsme si řekli, že to bylo smolné utkání a že musíme jít dál."

Aktuálně

O pauze nevypneme. Derby má celý tým v hlavě

26. 11. 2022
Předávání Klíče primátora hlavního města Prahy si užil i David Jurásek. Po slavnostním ceremoniálu vzpomínal na historickou výhru v derby i prozradil, komu přeje na probíhajícím mistrovství světa.

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

Další články