Po roce znovu do Žiliny | SK Slavia Praha
Více

Po roce znovu do Žiliny

EDEN – Sice to není do roka a do dne, ale mnoho k tomu nechybí – Slavia se vydává do známého prostředí, ve druhém zápase skupiny F Poháru UEFA se představí na půdě v současnosti druhého celku slovenské ligy – MŠK Žilina...
EDEN – Sice to není do roka a do dne, ale mnoho k tomu nechybí – Slavia se vydává do známého prostředí, ve druhém zápase skupiny F Poháru UEFA se představí na půdě v současnosti druhého celku slovenské ligy – MŠK Žilina, který v rámci utkání oslavuje sto let od svého založení.

Slavia odletí k zápasu ve středu před desátou hodinou z ruzyňského letiště, po čtyřiceti pěti minutách přistane v Piešťanech, odkud se vydá autobusem do Žiliny. Trenér Karel Jarolím ještě nebude mít k dispozici trojici rekonvalescentů, kteří se nestihli dát dohromady – chybět budou Mickael Tavares (zraněný nárt), Jaroslav Černý (natažený lýtkový sval) a Vladimír Šmicer (lýtko).

V Itálii rehabilituje po operaci kolena také Gianluca Litteri.

Slavia hrála v Žilině druhé předkolo Ligy mistrů 1. srpna 2007. Vyrovnané utkání skončilo 0:0, ze současného kádru českého mistra do něj zasáhli Vaniak, Tavares, Brabec, Janda, Dřížďal, Krajčík a Šenkeřík.

Devadesát minut odehrál tehdy také Ondřej Šourek, který v současnosti nastupuje za MŠK Žilina. V minulosti v červenobílém dresu hrál také Brazilec Adauto.

Slávisty čeká ve středu v Žilině oficiální trénink a tisková konference.

Utkání má výkop ve čtvrtek v 18:30, bude ho řídit trojice rozhodčích z Makedonie, jako hlavní Aleksandar Stavrev, jeho asistenty budou Marjan Kirovski a Ljubomir Krstevski.

Přímým přenosem ho kromě slovenské televize odvysílá také Česká televize.

Na našem webu připravíme tradiční zpravodajství, ohlasy, fotogalerii a online přenos. MŠK Žilina oslavuje během zápasu se Slavií sté výročí založení svého klubu.

Na utkání dorazí několik stovek slávistických fanoušků, fanklub Slavie vypravuje dva autobusy. Fanklub Slavie připravil pro fanoušky motivační prémii - pokud se budou prezentovat stejně pozitivním duchem jako v Edenu, čeká je příspěvěk na choreografii pro utkání s Hamburkem ve výši dvaceti tisíc korun.

Aktuálně

O pauze nevypneme. Derby má celý tým v hlavě

26. 11. 2022
Předávání Klíče primátora hlavního města Prahy si užil i David Jurásek. Po slavnostním ceremoniálu vzpomínal na historickou výhru v derby i prozradil, komu přeje na probíhajícím mistrovství světa.

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

Další články