Ivana: Nejlepší dárek? Vítězství... | SK Slavia Praha
Více

Ivana: Nejlepší dárek? Vítězství...

ŽILINA – Ve středu o půl šesté se v Panorama baru hotelu Holiday Inn v Žilině, který bude po dva dny útočištěm našich fotbalistů, uskutečnila předzápasová tisková konference. Před novináře se posadili trenér Karel Jarolím, Dušan Švento a dnešní oslavenec Milan Ivana. Karel Jarolím se nejprve vyjádřil ke zdravotnímu stavu hráčů...
ŽILINA – Ve středu o půl šesté se v Panorama baru hotelu Holiday Inn v Žilině, který bude po dva dny útočištěm našich fotbalistů, uskutečnila předzápasová tisková konference. Před novináře se posadili trenér Karel Jarolím, Dušan Švento a dnešní oslavenec Milan Ivana.

Karel Jarolím se nejprve vyjádřil ke zdravotnímu stavu hráčů: „Od minulého zápasu s Teplicemi se nic nezměnilo. Nejsou s námi Šmicer, Tavares a Černý, v Itálii se léčí Litteri. Ostatní jsou zdravotně v pořádku.

Pohár pro nás začíná paradoxně až teď. První zápas jsme nezvládli, Žilině se nevyvedly dokonce první dva. Oba týmy se budou snažit co nejvíce, bude to útočné utkání, ale věřím, že ho zvládneme,“ pokračoval Jarolím.

„V týmu Žiliny došlo k několika personálním změnám, vyměnil se trenér. Dříve hráli na dva klasické útočníky, dnes nastupují v trochu jiném rozestavení. To, že se dostali do UEFY svědčí o tom, že se od loňska ještě zlepšili. My ale taky. Bude to hodně vyrovnané.

Momentální forma možná svědčí pro nás, ale nemyslím si, že jsme favorité. Žilina hraje doma, to je samozřejmě její velká výhoda. V lize tu porazila naposledy 5:1 Trnavu a i s Hamburkem hrála dobrý zápas,“ odpovídal náš kouč na otázky novinářů.

„Žilina slaví století místního fotbalu, Slavia slaví čtvrtstoletí Milana Ivany,“ uvedl tiskový mluvčí Ondřej Zlámal dalšího z přítomných slávistů. Jaký dárek by si k narozeninám přál?

„Hlavně abychom odehráli hezké utkání a potvrdili svoje umístění v domácí lize – Abychom samozřejmě vyhráli. No, a kdybych k tomu dal třeba ještě gól, bylo by to skvělé.“

„Neradi bychom ale dávali Žilině dárek v podobě jejího vítězství,“ reagoval na podobnou otázku o žilinském jubileu Karel Jarolím.

„Tenhle zápas jako něco speciálního neberu. Je to sice česko-slovenský souboj, ale každý zápas je stejný, každý zápas je důležitý, každý zápas chceme vyhrát,“ doplnil ještě Ivana.

Dušan Švento hrál v Žilině před nedávnem reprezentační zápas proti Lichtenštejnsku.

„Tenhle zápas bude trochu o něčem jiném. Bude plný stadion (podle oficiálních údajů je již vyprodáno). My ale uděláme všechno pro to, abychom vyhráli. Jsem rád, že si mohu zahrát Pohár UEFA na Slovensku, má to pro mě specifický náboj. Ale jak to dopadne, to se ukáže až na hřišti.“

Od 18:00 se hráči přesunuli o pár metrů vedle, na stadion MŠK Žilina, kde proběhl oficiální trénink.

Aktuálně

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

29. listopadu autogramiáda A-týmu

24. 11. 2022
Po konci podzimní části sezony jsme pro fanoušky připravili speciální odpoledne ve Fortuna Aréně, kdy si budou moct přijít pro podpisy hráčů A-týmu. Z organizačních a kapacitních důvodů je kapacita akce omezená, všechna volná místa jsou aktuálně zarezervována.

Další články