Podzimní sezona skončí v Amsterdamu | SK Slavia Praha
Více

Podzimní sezona skončí v Amsterdamu

EDEN – Podzimní sezona skončí pro Slavii v Amsterdamu. Slavia se do Amsterdam Areny vrací po šestnácti měsících, 15. 8. 2008 tam zvítězila ve třetím předkole Ligy mistrů 1:0, když jedinou branku dal z penalty David Kalivoda. Je zvláštní, že se předchozími „starými známými“ soupeři ve skupině skončily zápasy stejným výsledkem.
EDEN – Podzimní sezona skončí pro Slavii v Amsterdamu. Slavia se do Amsterdam Areny vrací po šestnácti měsících, 15. 8. 2008 tam zvítězila ve třetím předkole Ligy mistrů 1:0, když jedinou branku dal z penalty David Kalivoda.

Je zvláštní, že se předchozími „starými známými“ soupeři ve skupině skončily zápasy stejným výsledkem. Se Žilinou 0:0 a s Hamburkem 0:2, kde byl znovu vyloučen slávistický brankář. Určitě by se nikdo nezlobil, kdyby se zopakoval i třetí výsledek.

Slavia se bude muset obejít bez distancovaného brankáře Martina Vaniaka, do hry nezasáhne ani Láďa Volešák. Do holandské metropole poletí kompletní kádr, trenér stanoví nominaci až na místě, ve výpravě tedy nebude chybět ani Vaniak, nemocný Láďa Volešák zůstává doma.

Distancovaný je také hlavní trenér Karel Jarolím, který nesmí s týmem komunikovat před zápasem a během zápasu, nesmí vstupovat do šatny, hráčského tunelu a technické zóny. Předpisy mu nařizují sledovat zápas pouze z tribuny.

Slávisté odletí do Amsterdamu v úterý dopoledne, výkop utkání je ve 20:45 ve středu, utkání vysílá přímým přenosem televizní kanál ČT2.

Hlavním rozhodčím je Sten Kaldma z Estonska, jeho asistenty pak Hannes Reivald a Eduard Rozov, delegátem je Jean-Marc Puissesseau z Francie.

Ze skupiny F již mají jistý postup Hamburk, Aston Villa a Ajax Amsterdam.

Aktuálně

Ženy dominovaly v přípravě osmi góly

24. 7. 2024
Slávistky vyhrály i ve druhém přípravném utkání, když na domácím hřišti v Horních Měcholupech porazily slovenského vicemistra MFK Ružomberok rozdílem osmi branek. Šestnáctiletá brankářka Gabriela Sobotková si odbyla svůj premiérový start v brance žen Slavie.

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2. srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Další články