Fořt: To nešlo nedat (mp3) | SK Slavia Praha
Více

Fořt: To nešlo nedat (mp3)

JABLONEC – Jako za starých časů. Před svým odchodem do Francie dal Pavel Fořt svůj poslední ligový gól v Teplicích 27. listopadu 2006. Tehdy přispěl svým gólem k vítězství Slavie 4:2...

JABLONEC – Jako za starých časů. Před svým odchodem do Francie dal Pavel Fořt svůj poslední ligový gól v Teplicích 27. listopadu 2006. Tehdy přispěl svým gólem k vítězství Slavie 4:2.

Na další ligovou branku v červenobílém dresu si tak musel počkat více než dva roky.

„Utkání se nám sice herně příliš nepovedlo, ale je důležité, že jsme ho vyhráli 2:1 a že si vezeme tři body. Navíc jsme vyhráli venku, což se nám v zápase s Bohemians Praha nepovedlo. Takže se třemi body určitě spokojenost,“ řekl bezprostředně po zápase Pavel Fořt.

Co chybělo k úplné spokojenosti s utkáním?

„Možná trošku více pohybu a kombinace. Sice byl náročný terén a hodně to klouzalo, ale podmínky byly pro obě mužstva stejné. My jsme špatně kombinovali dopředu a měli jsme pomalý přechod do útoku.“

Konečně jste se dočkal ligového gólu po vašem návratu do Slavie. Z toho musíte mít určitě velkou radost...

„Po třech kolech jsem se konečně trefil. Jsem útočník, takže jsem tady od toho, abych ty branky dával a je jedno jak. Podařilo se to i Tomáši Pekhartovi. Je moc dobře, že se nám oběma podařilo konečně prosadit se střelecky.“

Jak moc se Slavia přiblížila titulu?

„Na to se mě neptejte. Do konce zbývá ještě deset kol, to je ještě dost na nějaké prognózy. My se musíme soustředit na každý zápas.“ Pavel Fořt o zápase v Jablonci (mp3 zvuk)

 

Aktuálně

O kvalitě centrů, standardkách i prostoru pro zlepšení

1. 10. 2023
Po bezbrankové remíze v Teplicích mluvil trenér Jindřich Trpišovský o organizaci defenzivy domácích, neproměňování šancí, odražených míčích, standardkách i blížícím se návratu Sheriffa Sinayana.

Bod je málo. Penalta? Hlavně nejít napřed

1. 10. 2023
Zneškodnil penaltu, obdržel cenu pro nejlepšího hráče utkání. Ke spokojenosti měl ale Aleš Mandous po remíze v Teplicích (0:0) daleko. O svých pocitech po utkání hovořil s novináři.

V Teplicích remíza. Mandous chytil penaltu

1. 10. 2023
Slávisté v 10. kole FORTUNA:LIGY remizovali v Teplicích. Aleš Mandous na konci prvního dějství zneškodnil pokutový kop, v druhém poločase měl nejblíže ke gólu Mojmír Chytil, branka však byla odvolána pro ofsajd.

Další články