Slavia letí do Janova | SK Slavia Praha
Více

Slavia letí do Janova

SYNOT TIP ARENA/EDEN - S vedoucím týmem Serie A začne Slavia novou kapitolu svého působení na evropské scéně – v nové soutěži, která se jmenuje UEFA Europa League.
SYNOT TIP ARENA/EDEN - S vedoucím týmem Serie A začne Slavia novou kapitolu svého působení na evropské scéně – v nové soutěži, která se jmenuje UEFA Europa League. Její první soupeř Genoa CFC byl sice při losování v nejhorším koši, ale jeho současná forma spíše připomíná to, že mu vloni unikla jen o vlásek Liga mistrů.

Slávisté odletí z ruzyňského letiště v deset hodin. Na palubě letadla nebudou dlouhodobí marodi Šmicer, Kaufman, Pekhart a chybět budou také Milan Černý, Jaroslav Černý a David Hubáček, kteří svá zranění ještě nestačili doléčit.

V Liberci si problémy se svalem „pořídil“ také Standa Vlček a jeho cesta do Janova je také ohrožena.

Trenér Karel Jarolím sledoval Janov v posledním ligovém utkání proti Neapoli. „Mohu jenom zopakovat to, co jsme říkali už po losování, naše skupina bude velkou výzvou. Soupeř hraje domácí utkání v bouřlivém prostředí, s Neapolí si poradil po přestávce, kdy vstřelil rychlou branku, na kterou už Neapol nedokázala odpovědět.

Je jasné, že nás nečeká nic lehkého, nesmíme soupeři dopřát prostor pro kombinace a musíme podat maximálně odpovědný výkon,“ svěřil se se svými poznatky.

UEFA Europa League přinese několik novinek – naši fotbalisté už trénují se speciálními míči pro tuto soutěž, navíc budou utkání řídit také brankoví rozhodčí - tento projekt má napomoci hlavnímu rozhodčímu lépe sledovat všechno dění v pokutovém území před oběma brankami.

Dva brankoví rozhodčí navíc nebudou mít píštalky, ale své poznatky o hře budou sdělovat hlavnímu prostřednictvím elektronického komunikačního zařízení.

Hlavní rozhodovací právo zůstává hlavnímu rozhodčímu. V nadcházejícím zápase bude hlavním rozhodčím Manuel Jorge Neves Moreira de Sousa, jeho asistenty pak Joao Ferreira Dos Santos a Rui Manuel Gomes Costa. Delegátem je Adrian Titcombe z Anglie.

Televizní práva na všechna naše utkání zakoupila Česká televize, přenos z Janova bude komentovat Pavel Čapek. Na našem webu můžete sledovat tradiční zpravodajství.

Z Prahy pojedou podpořit svůj mistrovský tým fanoušci v pěti autobusech, celkem by mělo být v hledišti na čtyři sta našich příznivců.

Ve druhém zápase přivítá LOSC Lille doma Valencii CF.

Aktuálně

Jsem moc vděčný za zájem. UECL? Životní zážitek

3. 2. 2023
Michal Tomič v prvním rozhovoru prozradil, jak se těší na krajany Schranze s Hromadou i bývalého parťáka Václava Jurečku, a zavzpomínal také na podzimní účast v Konferenční lize nebo dorostenecké angažmá v Itálii.

Do Slavie přichází Michal Tomič

3. 2. 2023
Novou posilou Slavie je Michal Tomič. Třiadvacetiletý slovenský pravý obránce přichází ze Slovácka a jaro stráví na hostování v Mladé Boleslavi. V Edenu podepsal smlouvu do 30. června 2026.

Informace pro fanoušky do Pardubic

3. 2. 2023
V článku si přečtěte informace o vstupenkách na první jarní venkovní zápas s Pardubicemi na jejich novém stadionu.

Další články