Krajčík: V lize jsme doma suverénní | SK Slavia Praha
Více

Krajčík: V lize jsme doma suverénní

SYNOT TIP ARENA/EDEN - Když v roce 2005 nastoupil poprvé v derby pražských "S", porazila Slavia Spartu po dlouhých šesti letech. Od té doby odehrál derby ještě šestkrát, Slavia s ním v sestavě získala se Spartou jedenáct bodů, třikrát zvítězila, dvakrát remizovala a dvakrát podlehla.
SYNOT TIP ARENA/EDEN - Když v roce 2005 nastoupil poprvé v derby pražských "S", porazila Slavia Spartu po dlouhých šesti letech. Od té doby odehrál derby ještě šestkrát, Slavia s ním v sestavě získala se Spartou jedenáct bodů, třikrát zvítězila, dvakrát remizovala a dvakrát podlehla. Týmu z Letné dovolila obrana, jejímž byl členem, vstřelit šest gólů, slávistický útok jich za stejnou dobu stačil dát dvakrát tolik. Jedno derby vynechal, teď je v sešívaném znovu. Obránce Matej  K r a j č í k .

V čem může mít Slavia proti Spartě navrch?
Nevím, to se opravdu těžko posuzuje. Doufám, že budeme mít navrch hlavně výsledkově."

Karel Jarolím říkal, že je dobře, že teď hrajete právě se Spartou. Že se tým lépe vyhecuje než proti ostatním týmům?
„No byla to docela darda, ale já jsem zápas s Lille hodil po rozboru za hlavu. Je na každém hráči, jak si u sebe zařídí tu mentální pohodu. Každý se s tím musí sám psychicky vyrovnat a přístup a tréninková morálka musí být dál stoprocentní. My navíc hrajeme doma a to je vždycky super. Stejně super by to bylo, kdyby přijel jakýkoli jiný soupeř."

Vaše první derby vyhrála Slavia 4:1, loni na podzim jste Spartu porazili stejným výsledkem. Bral byste 4:1 znovu?
„Ten zápas je hodně nevyzpytatelný. Loni na jaře, když jsem přijel na zápas, to bylo třeba 1:1. Pokud my se ale vyvarujeme zbytečných přehmatů, měli bychom ten zápas zvládnout."

Bude to těžké zvládnout po porážce 5:1?
„Evropská a domácí liga jsou dvě rozdílné soutěže. Loni jsme doma v lize soupeře válcovali a v Evropě se nám vlastně povedl až poslední zápas na Ajaxu. V Edenu jsme zatím suverénní i letos. Já věřím, že Sparta nebude první tým, který tady v lize vyhraje."

Dostali jste pět gólů za poločas, zažil jste to už někdy?
„Na Arsenalu to vlastně bylo skoro to samé, ale s tím rozdílem, že jsme hráli na jejich hřišti. V pátek ráno jsem se probudil s takovým zvláštním pocitem. Asi proto, že už jsem takovým rozdílem dlouho neprohrál."

Ubírá nějak derby na atraktivitě fakt, že nejde jako tradičně o souboj prvního s druhým?
„Každý čeká, že budou Slavia i Sparta na špici, ale každá sezona se vyvíjí jinak. Loni jsme my třeba měli dobrý podzim, ale na jaře to vázlo. Letos se hodně změnil kádr, jsou tu jiní hráči. Třeba bude zase naopak jaro bomba."

Kdyby vám dal někdo sto tisíc, abyste si na derby vsadil...?
„Tak mu řeknu, ať si je vsadí sám (s úsměvem). Já nesázím, nejsem tak hravej. Když se mě někdo ptá, řeknu mu, že jsou to jeho peníze, ať si s nimi dělá, co chce."

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Mladé Boleslavi

28. 3. 2023
Zápas v Mladé Boleslavi se hraje v neděli 9. dubna od 16:00. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

28. 3. 2023
Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Přijďte s dětmi 20. dubna na nábor

27. 3. 2023
Blíží se nábor do slávistické mládežnické akademie. Nábor proběhne 20. dubna od 17:00 v Horních Měcholupech ve spolupráci s partnerskými kluby a je určený pro děti narozené v letech 2012 - 2018.

Další články