Krajčík: Zápas jsme nezvládli jako mužstvo | SK Slavia Praha
Více

Krajčík: Zápas jsme nezvládli jako mužstvo

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Proti Slovácku si v Gambrinus lize zahrál Matej Krajčík naposledy před více než čtyřmi lety. Na Strahově 6. listopadu 2005 tehdy Slavia vyhrála 2:0. V pondělí na domácím hřišti ale bralo plný počet bodů 1. FC Slovácko.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Proti Slovácku si v Gambrinus lize zahrál Matej Krajčík naposledy před více než čtyřmi lety. Na Strahově 6. listopadu 2005 tehdy Slavia vyhrála 2:0. V pondělí na domácím hřišti ale bralo plný počet bodů 1. FC Slovácko.

„Všechno se vyvíjelo v náš prospěch, věděli jsme, co nás tady čeká, jaký terén a soupeř. Do zápasu jsme vstoupili dobře, protože jsme dali gól, ale těmi chybami, které jsme soupeři nabídli a kterých on dokázal využít, jsme se už do zápasu bohužel nedostali. Druhý poločas byl potom už z naší strany jenom křeč, na tom terénu jsme toho už moc nevymysleli,“ uvedl po zápase Matej Krajčík.

„Samozřejmě se na terén nemůžeme vymlouvat, viděli jsme zápasy, které Slovácko hrálo doma. Věděli jsme, jaký terén tady je, že je to hodně těžké a že to hodně skáče, takže taková ta kombinační plynulá hra bude na tom složitá,“ dodal Matej Krajčík.

Změny v sestavě Slovácka oproti předchozím zápasům ho nijak nepřekvapily. Ani to, že Petr Švancara a Lukáš Zelenka začínali utkání na lavičce. „My jsme tuto sestavu předpokládali, takže žádné překvapení se nekonalo. Věděli jsme zhruba, jak Slovácko do zápasu nastoupí. Připraveni jsme na to od trenéra byli dobře, ale bohužel ta skutečnost byla potom jiná,“ dodal náš obránce.

Na hřišti to občas zajiskřilo mezi ním a útočníkem Iljou Nestoroskim, který se po vzájemných soubojích často až příliš ochotně skácel k zemi. „Já bych to nechtěl hodnotit, každý jsme jiný. On zkrátka tyto situace řeší po svém, takže bych to dál nerad rozváděl,“ řekl Matej Krajčík.

O tom, zda se podepsaly na průběhu zápasu vynucené absence několika hráčů základní sestavy, spekulovat nechtěl. „V takovém složení jsme už odehráli s Teplicemi prakticky celý zápas. Kluci jsou mladí, dostali šanci, a jak se říká, každý jednou začíná. Na Slovácku jsme ten zápas nezvládli jako mužstvo, nechtěl bych to nějak rozdělovat na mladší a starší hráče,“ uzavřel Matej Krajčík.

Aktuálně

Byli jsme málo nebezpeční. Nic ale není ztracené

26. 3. 2023
Trenér slávistek Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová hovořili po derby o příčinách porážky, chybě u inkasované branky, situaci v tabulce a poděkovali také fanouškům, kteří je na Letnou přišli podpořit.

Na závěr základní části těsná prohra v derby žen

26. 3. 2023
Slávistky v derby v epet Areně padly nejtěsnějším rozdílem, jedinou branku vstřelily domácí krátce po poločase. Před nadstavbou jsou tak slávistky na druhém místě ligové tabulky.

Online: Od 14:00 derby žen na Letné

25. 3. 2023
Slávistky hrají od 14:00 první jarní derby sezony proti Spartě a to na hlavním stadionu soupeře v epet Areně. Jakou sestavu vybral pro tento důležitý duel trenér Karel Piták?

Další články