Slávistický Poločas s Davidem Hubáčkem | SK Slavia Praha
Více

Slávistický Poločas s Davidem Hubáčkem

SYNOT TIP ARENA/EDEN - David Hubáček rozhodně nepatří mezi fotbalové kočovníky. Za svoji fotbalovou kariéru oblékal pouze dres Zlína či Gottwaldova a od června 2005 červenobílý dres Slavie Praha.

SYNOT TIP ARENA/EDEN - David Hubáček rozhodně nepatří mezi fotbalové kočovníky. Za svoji fotbalovou kariéru oblékal pouze dres Zlína či Gottwaldova a od června 2005 červenobílý dres Slavie Praha. „Mám rád svůj klid, nerad se někam stěhuji, když už si na něco zvyknu a funguje to, tak to nechci měnit. To není nic pro mě,“ přiznává David Hubáček, který nedávno oslavil 33. narozeniny.

Kromě Slavie a Zlína jste měl ještě velmi krátkou štaci ve Znojmě...

„Ano, to mi bylo devatenáct a souviselo to s vojenskou službou.“

Neuvažoval jste někdy o zahraničním angažmá?

„Mě nikdo nikdy nechtěl (směje se). Já jsem moc rád že jsem ve Slavii a že tady ještě můžu hrát.“

Nepokoušeli se vás někdy trenéři přesunout například do zálohy? A nebo vám byl od počátku kariéry souzen post levého obránce?

„Téměř vždycky jsem nastupoval výhradně v obraně, v záloze jsem hrál jenom v pár zápasech. Trenéři mě tlačili spíše dozadu.“

Nastupujete občas i na pozici stopera, jaký máte recept na uhlídání vysokých útočníků typu Libora Doška?

„Když člověk není vysoký, tak si to samozřejmě musí vynahradit jinak. Určitě hlavně ve vápně je třeba si na to dát pozor. To je potom složitější. Ale ve hře jako takové je to zase něco jiného, vysocí útočníci většinou nejsou zase až tolik rychlí, to může být zase jejich nevýhoda. Ale moc dobře vím, že asi žádné větší hlavičkové souboje s nimi svádět nemůžu.“

Kdo vás přivedl k fotbalu?

„K fotbalu jsem se přivedl já sám, i když jsem začínal původně s házenou. Ve škole jsme měli takový výběr, kde jsme to zkoušeli, tehdy mi bylo šest let. Potom následovala přípravka a dál už to šlo tou běžnou cestou.“

Jak jste ve slávistické kabině přišel k funkci pokladníka?

„Když odcházel Lukáš (Jarolím), tak mi to předal s tím, že jsem prý nejzodpovědnější.“

Za co všechno se v kabině platí?

„Jsou tam samozřejmě napsány věci, za které se vybírá. Například když nedávno Standa odehrál čtyřstý ligový zápas. To je samozřejmě velká sláva, tak jsme ho hned zkásli.“

Celý rozhovor s Davidem Hubáčkem si můžete přečíst ve Slávistickém Poločase, který je zdarma k dispozici u vstupu na stadion na zápas Slavie s Libercem.

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Mladé Boleslavi

28. 3. 2023
Zápas v Mladé Boleslavi se hraje v neděli 9. dubna od 16:00. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

28. 3. 2023
Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Přijďte s dětmi 20. dubna na nábor

27. 3. 2023
Blíží se nábor do slávistické mládežnické akademie. Nábor proběhne 20. dubna od 17:00 v Horních Měcholupech ve spolupráci s partnerskými kluby a je určený pro děti narozené v letech 2012 - 2018.

Další články