Slavii povede František Cipro | SK Slavia Praha
Více

Slavii povede František Cipro

SYNOT TIP ARENA/EDEN – Karel Jarolím ve funkci hlavního trenéra Slavie končí. A-mužstvo povede do konce sezony v zápasech Gambrinus ligy a Ondrášovka Cupu František Cipro, který od loňského léta působí v klubu jako hlavní skaut.

SYNOT TIP ARENA/EDEN – Karel Jarolím ve funkci hlavního trenéra Slavie končí. A-mužstvo povede do konce sezony v zápasech Gambrinus ligy a Ondrášovka Cupu František Cipro, který od loňského léta působí v klubu jako hlavní skaut. Jeho asistenty zůstanou Pavel Řehák, Petr Vrabec a Luboš Přibyl.

Změnu na postu hlavního kouče oznámil na tiskové konferenci generální ředitel Slavie Petr Doležal. V souvislosti s utkáním v Ostravě také dodal, že Slavia podá protest proti výkonu sudího Jiřího Jecha.

„Byli jsme velmi nespokojeni se způsobem jeho rozhodování, cítíme se tím rozhodováním poškozeni a příslušným orgánům svazu podáme protest,“ vrátil se k pondělnímu zápasu.

„Společně s kolegou Tomášem Rosenem jsme celou věc do pozdních nočních hodin řešili a posuzovali, jednali jsme i během celého dnešního dopoledne. Výsledek je, že trenér Karel Jarolím ve funkci hlavního kouče Slavie Praha končí. Musím říci, že vedení Slavie se snažilo, i s ohledem na výkon rozhodčího, aby ten zápas v Ostravě nebyl tím rozhodujícím momentem. Trenér Jarolím se ale po dlouhém zvažování rozhodl tak, jak se nakonec rozhodl. My to rozhodnutí respektujeme a pro zbytek jarní sezony povede A-mužstvo doktor František Cipro. Jeho asitenty zůstávají stávající asitenti Pavel Řehák, Petr Vrabec a Luboš Přibyl,“ upřesnil situaci v realizačnám týmu.

„Momentálně se bohužel nacházíme ve velmi tíživé situaci, v tabulce Gambrinus ligy jsme na osmém místě, prohráli jsme tři utkání za sebou. Do konce ligy zbývá sice ještě osm kol, ale je třeba být racionální, momentálně asi pro nás znamená větší šanci dostat se do pohárové Evropy z Ondrášovka Cupu, i proto přisuzujeme čtvrtečnímu zápasu velkou důležitost,“ dodal generální ředitel Slavie Petr Doležal.

„Cíle a očekávání pro tuto sezonu byly zcela jiné, zatím se nám je bohužel nepodařilo ani dílčím způsobem splnit. V rámci klubu i vedení to vše po konci sezony vyhodnotíme a to konečné zúčtování uděláme až po sezoně na pozadí toho, jakých konečných výsledků dosáhneme,“ upřesnil generální ředitel Slavie.

Řekl jste, že trenér Jarolím se po dlouhém zvažování rozhodl opustit post hlavního trenéra. Bylo to tedy jeho rozhodnutí?

„S trenérem Jarolímem jsme na toto téma diskutovali až v podstatě doteď. I pro něj to bylo velmi těžké, trenér Jarolím je velmi psychicky unavený a je to na něm vidět. A tak se rozhodl tak, jak se rozhodl. Takže ano, bylo to jeho rozhodnutí. Jak už jsem předeslal, po tom utkání v Ostravě ta nabídka směřovala k tomu, aby vedl mužstvo dál do konce sezony i se svým realizačním týmem.“

Karla Jarolíma nahradil František Cipro, který bude mít k dispozici stávající asistenty. Byla i jiná varianta?

„Se všemi asistenty jsem během dneška hovořil a ptal jsem se jich, zda mají chuť bojovat dál za Slavii. A asitenti mi deklarovali, že tu chuť a vůli pracovat pro Slavii mají dál.“

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Mladé Boleslavi

28. 3. 2023
Zápas v Mladé Boleslavi se hraje v neděli 9. dubna od 16:00. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

28. 3. 2023
Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Přijďte s dětmi 20. dubna na nábor

27. 3. 2023
Blíží se nábor do slávistické mládežnické akademie. Nábor proběhne 20. dubna od 17:00 v Horních Měcholupech ve spolupráci s partnerskými kluby a je určený pro děti narozené v letech 2012 - 2018.

Další články