František Cipro slaví 63. narozeniny | SK Slavia Praha

František Cipro slaví 63. narozeniny

SYNOT TIP ARENA/EDEN – Trenér Slavie František Cipro dnes slaví 63 narozeniny. „Mým hlavním přáním je, aby Slavia hrála lépe. V tabulce jsme na osmé příčce, to určitě není důstojné Slavie....
SYNOT TIP ARENA/EDEN – Trenér Slavie František Cipro dnes slaví 63 narozeniny. „Mým hlavním přáním je, aby Slavia hrála lépe. V tabulce jsme na osmé příčce, to určitě není důstojné Slavie. Musíme udělat všechno pro to, abychom vystoupali co nejvýše a udrželi naději na evropské poháry v Ondrášovka Cupu,“ uvedl František Cipro, když přijímal od vedení a zaměstnaců Slavie gratulace.

Největší radost mu udělalo album památečních fotografií, ve kterém nechybějí snímky z mistrovských oslav titulu v roce 1996, ze zápasů Poháru UEFA ale i nejnovější záběry z trenérské lavičky v Edenu.

František Cipro se narodil 13. dubna 1947 a ve Slavii působil jako hráč v letech 1971 až 1980. Celkem odehrál v červenobílém dresu 501 utkání (z toho 232 ligových) a vstřelil 41 branek. V ligové sestavě Slavie působil jako univerzální hráč, hrával v útoku, v záloze ale nakonec zdomácněl v obraně. Tři roky nosil kapitánskou pásku. Jeho hru charakterizovala rychlost, spolehlivě a čistě odebíral soupeřům míč a zakládal útočné akce. Jako hráč se Slavií vyhrál Český pohár v roce 1974.

30. března 2010 se na slávistickou trenérskou lavičku vrátil potřetí. Tým svého srdce vedl nejprve od července 1995 do září 1997 a potom od července 1999 do října 2000. V sezoně 1995/1996 dovedl Slavii k mistrovskému titulu, v roce 1997 s ní získal domácí pohár. Slavia se také pod jeho taktovkou probojovala do semifinále Poháru UEFA.

Po různých trenérských angažmá se do Slavie František Cipro vrátil v červnu 2009 jako hlavní skaut.