Do Slavie přichází Bassirou Dembélé | SK Slavia Praha
Více

Do Slavie přichází Bassirou Dembélé

Bassirou Dembélé podepsal dvouletou smlouvu s roční opcí.
Záložník Bassirou Dembélé se ve čtvrtek odpoledne stal slávistou, dvacetiletý fotbalista z Mali naposledy působil ve francouzském Paris St. Germain, ve Slavii úspěšně absolvoval zdravotní i zátěžové testy, nastoupil v přátelských zápasech.

„Bassirou podepsal dvouletou smlouvu s roční opcí, s týmem se připravuje už několik týdnů, v sobotu odjede na herní soustředění do Seefeldu,“ uvedl ředitel komunikace Ondřej Zlámal.

„Slavia je pro mě velkou výzvou, ve Francii má klub i práce trenéra Jarolíma dobré jméno. Líbí se mi, že se tu pracuje na rychlém kombinačním fotbale, podobný styl jsem zažil už v Paris St. Germain,“ uvedl Bassirou Dembélé pro klubový web.

„V záloze působí dva velice zkušení hráči, Lukáš Jarolím a Karol Kisel, věřím, že si budeme fotbalově rozumět. Lukáš umí francouzsky, v komunikaci problém nebude,“ dodává kapitán jedenadvacítky Mali.

Během svého pobytu se už začal učit česky. „Záda, sám, mám, nechej, děkuji, ahoj...“ vyjmenovává slova z fotbalové terminologie, která už ovládá. „Ale začnu se pořádně učit s učitelem,“ klade si na sebe náročný úkol. Také se těší na Prahu. „Poslední dva roky jsem hrál v Paříži, zvyknu si rychle, je to také krásné město.“

„Jsem připravený udělat všechno pro to, abych se odvděčil za důvěru a šanci, kterou jsem od trenéra a Slavie dostal,“ řekl našemu webu nový slávistický záložník na závěr.

 

Bassirou Dembélé

nar. 28.1.1990

182 cm/73kg

Kariéra:

2002 – 2007 Djoliba AC

2007-2008 Centre Salif Keita

2008 Paris Saint-Germain

Poslední dva roky hrál v Paříži

Aktuálně

Ženy v derby s DONOREM na dresu

24. 3. 2023
Slávistické ženy vyhlíží nedělní derby. Do utkání proti odvěkému rivalovi nastoupí ve speciálních dresech na podporu spolku DONOR a nově také jako členky Asociace společenské odpovědnosti.

Etický kodex: Rozvíjíme hodnoty zakladatelů Slavie

24. 3. 2023
Slavia se v letošním roce hodlá ještě mnohem více soustředit na prohlubování své společenské odpovědnosti. V rámci nové strategie zveřejňuje klub znění svého etického kodexu, ve kterém se hráči i zaměstnanci zavazují hrát a chovat se v duchu zásady fair play.

Šéftrenér o změně v přípravkách: Být blíž více dětem

24. 3. 2023
Šéftrenér přípravek Kryštof Herold se rozpovídal o novém směru, kterým se vydávají přípravky akademie SK Slavia Praha.

Další články