Slavia podlehla Olympiakosu Piraeus | SK Slavia Praha
Více

Slavia podlehla Olympiakosu Piraeus

První přípravné utkání na soustředění v Seefeldu absolovovali slávisté proti celku Olympiacos Piraeus. Před zraky přibližně tisícovky diváků podlehla Slavia řeckému týmu 1:3.

SEEFELD - První přípravné utkání na soustředění v Seefeldu absolovovali slávisté proti celku Olympiacos Piraeus. Před návštěvou přibližně tisícovky diváků podlehla Slavia řeckému týmu 1:3.

 

Olympiacos se ujal vedení hned na začátku utkání. V 6. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavičkou Bravo Sanfelix. 

 

Slavia dokázala na vedoucí branku rychle odpovědět - po dlouhém pasu Davida Hubáčka po přihrávce Standy Vlčka se prosadil v jasné šanci Peter Grajciar, který překonal v brance Olympiacosu veterána Antonise Nikopolidise.

 

Po další hlavičce ve 34. minutě šel Olympiacos znovu do vedení, tentokrát zamířil přesně Santo Luis, který vymetl pravou horní šibenici branky, Vaniak byl bez šance zasáhnout.

 

Ve druhém poločase si Slavia vytvořila několik slibných šancí. Pokusy Ragueda, Jandy a Milana Černého však vyrovnání nepřinesly, po akci M. Černého a Jakuba Hory vykopávali Řekové míč z prázdné branky

 

V 83. minutě tak znovu udeřil Olympiacos, Derbyshire se dostal za obranu, obešel gólmana Hanuše a stanovil závěrečné skóre utkání na 1:3. Akce zaváněla přinejmenším hraničním ofsajdovým postavením.

 

“Byla to dobrá konfrontace s kvalitním soupeřem. V prvním poločase jsme dostali dvě laciné branky. Přesto jsme po přestávce měli řadu šancí. Utkání jsme mohli zremizovat nebo i vývoj zápasu otočit. Místo toho jsme ale v závěru inkasovali po situaci, která zaváněla ofsajdem. Je to sice příprava, myslím ale, že jsme měli uhrát lepší výsledek,” hodnotil utkání trenér Slavie Karel Jarolím.

 

Do utkání nezasáhli Josef Kaufman, Jan Hošek a Benjamin Vomáčka, všichni kvůli zdravotním problémům. Zápas vysílala přímým přenosem řecká televize.

 

Dalším soupeřem Slavie na herním soustředění bude ve středu Lech Poznaň, hrát se bude v Angergergu, pozor došlo ke změně času výkopu - hraje se od 17 hodin! 

 

Olympiakos Piraeus - Slavia 3:1 (2:1)

Branky: 6. Bravo Sanfelix, 34. Santo Luis, 83. Derbyshire - 11. Grajciar

Slavia 1. poločas: Vaniak - Čelústka, Koubský, Trapp, Hubáček - Grajciar, Kisel, Dembélé, L. Jarolím, J. Černý - Vlček

Slavia 2. poločas: Hanuš - Čelůstka, Trapp, Koubský, Hubáček (69. Mareš) - Janda, Ragued, Belaid, Koreš - Hora, M. Černý. 

 

Utkání jsme sledovali online -Záznam online přenosu si můžete přečíst zde

 

 

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Mladé Boleslavi

28. 3. 2023
Zápas v Mladé Boleslavi se hraje v neděli 9. dubna od 16:00. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

28. 3. 2023
Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Přijďte s dětmi 20. dubna na nábor

27. 3. 2023
Blíží se nábor do slávistické mládežnické akademie. Nábor proběhne 20. dubna od 17:00 v Horních Měcholupech ve spolupráci s partnerskými kluby a je určený pro děti narozené v letech 2012 - 2018.

Další články