Peter Grajciar překonal řeckou legendu | SK Slavia Praha
Více

Peter Grajciar překonal řeckou legendu

Legendárního řeckého brankáře Antonise Nikopolidise překonal ze slávistů jenom Peter Grajciar, další šance slávisté nevyužili. "Je to škoda, zasloužili jsme si lepší výsledek," řekl našemu webu autor slávistické branky.

SEEFELD – Byla to krásná útočná akce, kterou jistě ocenili i diváci řecké televize. David Hubáček zpracoval odražený míč a poslal ho za obranu na nabíhajícího Standu Vlčka, ten šel na brankáře Nikopolidise, včas si všiml nabíhajícího spoluhráče a Peter Grajciar technickou střelou překonal legendárního kapitána Olympiacosu.

 

Bohužel slávisté svůj slibný výkon nepotvrdili dalšími brankami a řeckému velkoklubu podlehli. Střelec branky Peter Grajciar pro náš web zhodnotil zápas.

 

Jak hodnotíte zápas s Olympiacosem, zdálo se, že jste si zasložili lepší výsledek...

„Olympiacos v některých momentech prokázal svojí sílu, rychle si vykombinovali střelecké pozice, také své šance uměli důsledně využít. Ale my se nemáme za co stydět, taky jsme ukázali řadu dobrých momentů a akcí, podřilo se nám vyrovnat a měli jsme i další šance. Jen jen škoda, že jsme dobrý výkon nepotvrdili i dobrým výsledkem.“

  

Vy jste vstřelil vyrovnávající branku, můžete nám ji popsat?

„Když jsem viděl, že Standa dostává krásný míč od Davida Hubáčka, naběhl jsem mu z druhé vlny, zakřičel jsem na něj, a on mi to krásně připravil. Střela šla nad brankáře, mám radost, že se mi podařilo dát gól tak silnému týmu, i když je to škoda, že jsme pak inkasovali, to bych měl radost ještě větší.“ 


Překonal jste asi nejlepšího řeckého brankáře všech dob...

„Já jsem Nikopolidise kolikrát obdivoval v televize, je to mistr Evropy, je to příjemné mu dát branku.“ 

 

Jste na soustředění v Seefeldu, jak zatím probíhá?

„Už je to herní soustředění, pilujeme taktické věci na hřišti, trénujeme dvoufázově. Kondiční příprava je za námi, už je to pro každého fotbalistu radostnější. Trénujeme hodně kombinace a zakončení, věřím, že budeme dobře připraveni a vstoupíme do sezony mnohem lépe než vloni. Navíc jsme ve známém a osvědčeném prostředí, je tu výborné hřiště, regenerace, není si na co stěžovat. Doufám, že fanouškům po návratu v Praze uděláme radost svými výkony i výsledky.“

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Mladé Boleslavi

28. 3. 2023
Zápas v Mladé Boleslavi se hraje v neděli 9. dubna od 16:00. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

28. 3. 2023
Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Přijďte s dětmi 20. dubna na nábor

27. 3. 2023
Blíží se nábor do slávistické mládežnické akademie. Nábor proběhne 20. dubna od 17:00 v Horních Měcholupech ve spolupráci s partnerskými kluby a je určený pro děti narozené v letech 2012 - 2018.

Další články