A-dorost vyhrál prestižní turnaj v Nitře | SK Slavia Praha
Více

A-dorost vyhrál prestižní turnaj v Nitře

A-dorostenci Slavie vyhráli Memoriál Ladislava Baláže v Nitře. Ve finále porazili slávisté Slovácko 1:0.

PRAHA – A-dorostenci Slavie vyhráli Memoriál Ladislava Baláže v Nitře. Ve finále porazili slávisté Slovácko 1:0. Slavia zabodovala i v individuálních oceněních, když byl nejlepším brankářem turnaje vyhlášen Jiří Měsíček.

Systém turnaje

Účastníci turnaje byli rozděleni do dvou skupin po třech týmech, hrálo se systémem každý s každým. Následovalo semifinále křížovým způsobem a nakonec zápasy o umístění.

Průběh turnaje

Slávisté se ve skupině střetli se Slovanem Bratislava a Baníkem Ostrava. Utkání se Slovanem dospělo až k penaltovému rozstřelu, ve kterém postupně uspěli Prošek, Červenka a Krasniqi. Baník Ostrava slávisté porazili 2:0. Čekal je tak postup do semifinále a v něm domácí Nitra. Také v semifinále nakonec rozhodly pokutové kopy, úspěšnými exekutory byli Tusjak, Jílek a Krasniqi.

Finále

Ve finále se Slavia utkala se Slováckem, které vyhrálo skupinu A a v semifinále vyřadilo Slovan Bratislava. V prvním poločase naši hráči soupeře přehrávali ve středu hřiště a vypracovali si tři příležitosti. Hned tu první využil v 6. minutě Marič. Nakonec to také byla jediná branka utkání, i když oba týmy si ještě několik šancí vytvořily.

Zápasy:

FC Nitra – 1. FC Slovácko 0:1

SK Slavia Praha – Slovan Bratislava 0:0 (3:1 penalty)

FC Féhervár – 1. FC Slovácko 1:1

Slovan Bratislava – FC Baník Ostrava 2:0

FC Nitra – FC Féhervár 2:0

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha 0:2, branky: Krasniqi, Žák

1. semifinále: 1. FC Slovácko – Slovan Bratislava 2:0

2. semifinále: FC Nitra – SK Slavia Praha 0:0 (1:3 penalty)

Finále: 1. FC Slovácko – SK Slavia Praha 0:1, branka: Marič

Slavii na turnaji reprezentovali: Měsíček, Hůla, Smolák, Wisnievski, Brůžek, Podvín, Čepelák, Šlehofer, Sudek, Tusjak, Petrák, Niedermeier, Jílek, Krasniqi, Peréz, Marič, Červenka, Žák, Prošek a Šimeček.

Realizační tým: trenér Jaroslav Peřina, asistent trenéra Jaroslav Knypl, vedoucí mužstva Jiří Štefek, masér Jan Černý.

„Po náročném soustředění v Písku jsme odehráli čtyři kvalitní utkání. Naše hra se postupně zlepšovala, asi nejlepší zápas jsme odehráli s Nitrou, kdy jsme si vytvořili velké množství šancí, ale zklamali jsme bohužel v koncovce. Potěšilo mě, že jsme během celého turnaje neinkasovali v normální hrací době branku. Rád bych hráče pochválil za velmi kvalitní reprezentaci našeho klubu a věřím, že stejné nasazení i výkon předvedeme také v prvním mistrovském utkání s Plzní,“ uvedl trenér A-dorostu Jaroslav Peřina.

 

Další fotografie z turnaje naleznete zde

Aktuálně

Ženy v derby s DONOREM na dresu

24. 3. 2023
Slávistické ženy vyhlíží nedělní derby. Do utkání proti odvěkému rivalovi nastoupí ve speciálních dresech na podporu spolku DONOR a nově také jako členky Asociace společenské odpovědnosti.

Etický kodex: Rozvíjíme hodnoty zakladatelů Slavie

24. 3. 2023
Slavia se v letošním roce hodlá ještě mnohem více soustředit na prohlubování své společenské odpovědnosti. V rámci nové strategie zveřejňuje klub znění svého etického kodexu, ve kterém se hráči i zaměstnanci zavazují hrát a chovat se v duchu zásady fair play.

Šéftrenér o změně v přípravkách: Být blíž více dětem

24. 3. 2023
Šéftrenér přípravek Kryštof Herold se rozpovídal o novém směru, kterým se vydávají přípravky akademie SK Slavia Praha.

Další články