Slavia porazila úřadujícího mistra ligy! | SK Slavia Praha
Více

Slavia porazila úřadujícího mistra ligy!

V dohrávce desátého kola 1. Gambrinus ligy jsme na Strahově porazili Liberec 1:0 a v tabulce se posunuli na druhou příčku. V atraktivním duelu jsme si vypracovali stejně jako proti Mouscronu řadu příležitostí, ujal se však pouze oblouček Štěpána Vachouška zkraje druhého poločasu. Liberec několikrát nebezpečně zaútočil, obrana červenobílých ale nepovolila, po dělovce Langera pomohlo břevno. „Diváci viděli velmi kvalitní utkání. Oba celky hrály dopředu a předvedly řadu rychlých a nápaditých akcí. Na rozdíl od střetnutí s Excelsiorem se nám tolik nedařilo v koncovce. Do druhého poločasu jsme nevstoupili nejlépe, a přesto jsme šli paradoxně do vedení. Slovan zlobil dál, nám se na druhou stranu otevíral prostor do jeho otevřené defenzívy,“ uvedl spokojený trenér Slavie Miroslav Beránek. Hodnocení kouče hostujícího celku Ladislava Škorpila znělo podobně. „I přestože padl jen jeden gól, zápas byl rozhodně zajímavý, nehrál se žádný bezduchý fotbal.“
V dohrávce desátého kola 1. Gambrinus ligy jsme na Strahově porazili Liberec 1:0 a v tabulce se posunuli na druhou příčku. V atraktivním duelu jsme si vypracovali stejně jako proti Mouscronu řadu příležitostí, ujal se však pouze oblouček Štěpána Vachouška zkraje druhého poločasu. Liberec několikrát nebezpečně zaútočil, obrana červenobílých ale nepovolila, po dělovce Langera pomohlo břevno.

„Diváci viděli velmi kvalitní utkání. Oba celky hrály dopředu a předvedly řadu rychlých a nápaditých akcí. Na rozdíl od střetnutí s Excelsiorem se nám tolik nedařilo v koncovce. Do druhého poločasu jsme nevstoupili nejlépe, a přesto jsme šli paradoxně do vedení. Slovan zlobil dál, nám se na druhou stranu otevíral prostor do jeho otevřené defenzívy,“ uvedl spokojený trenér Slavie Miroslav Beránek. Hodnocení kouče hostujícího celku Ladislava Škorpila znělo podobně. „I přestože padl jen jeden gól, zápas byl rozhodně zajímavý, nehrál se žádný bezduchý fotbal.“ Severočeský tým však vyšel naprázdno. „Slavia byla odměněna za šance, které si vytvořila. Jestliže chceme body, musíme dávat branky, to se dnes nepodařilo. Nejblíže byl asi Langer.“

Hrdinou pondělního podvečera se stal Štěpán Vachoušek. „Sehráli jsme výbornou akci na jeden dotek. Tomáš Došek mi nahrál do malého vápna, kde jsem byl sám. Snažil jsem se přehodit Kinského, na balón nedosáhl ani Pilný, který stál na čáře. Myslím, že jsem to vyřešil správně,“ usmíval se mladý kanonýr při popisu svého střeleckého úspěchu. „Obrana předvedla výborný výkon, neznervózněli jsme po nevyužitých šancích a rozhodli,“ hledal útočník příčiny zisku cenných bodů. Záložník Patrik Gedeon, který, jak už je jeho zvykem, odvedl spoustu práce ve středu pole, přikyvoval. „Nervozita nebyla. Příležitosti přicházely, věřili jsme si, že alespoň jednu proměníme. Jsem moc rád, že jsme uspěli, teď jsme nahoře. Možná je škoda, že je reprezentační pauza. Ale nedá se nic dělat, příště musíme zvítězit v Ostravě.“ Spokojen byl i zadák Adam Petrouš. „Kromě Blahovy hlavičky z deváté minuty jsme soupeře uhlídali. Langerovo břevno? To byla střela, ne vyložená šance,“ zamyslel se. „Byli jsme trpěliví, nedařilo se nám dopředu tak jako ve čtvrtek, ale věděli jsme, že se trefíme,“ dodal.

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Mladé Boleslavi

28. 3. 2023
Zápas v Mladé Boleslavi se hraje v neděli 9. dubna od 16:00. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

28. 3. 2023
Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Přijďte s dětmi 20. dubna na nábor

27. 3. 2023
Blíží se nábor do slávistické mládežnické akademie. Nábor proběhne 20. dubna od 17:00 v Horních Měcholupech ve spolupráci s partnerskými kluby a je určený pro děti narozené v letech 2012 - 2018.

Další články