​Novou posilou Slavie je Ivan Schranz

Do Slavie přestupuje slovenský útočník Ivan Schranz. 27letý rodák z Bratislavy, který v uplynulé sezoně působil v Jablonci, podepsal v Edenu smlouvu do června 2024.

V rámci dohody obou klubů na severu Čech trvale zůstane obránce Jaroslav Zelený. Do Jablonce na roční hostování, které se na konci sezony 2021/22 automaticky změní v přestup, pokud si hráče Slavia v zimě nestáhne zpět, míří Tomáš Malínský.

„Ivan patří k nejlepším hráčům letošního ligového ročníku, navíc se v Česku prosazuje už delší dobu. Je to prověřený hráč s výborným charakterem, který dokáže v útočné fázi zahrát na více postech. Věříme, že pro Slavii bude vhodnou posilou," říká sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

„Slavia je top klub, jeden z nejlepších v Evropě. Když o mě projevila zájem, neměl jsem důvod váhat! Pokusím se dát do svých výkonů maximum a pomoci mužstvu tak, jak jen budu umět. Udělám pro to všechno, chci získávat trofeje,“ říká po podpisu tříletého kontraktu Ivan Schranz.

Ivan Schranz má za sebou vydařenou sezonu. Do Jablonce zamířil před jejím startem z Českých Budějovic, za které nastřílel devět ligových branek a výrazně pomohl jihočeskému klubu k sedmému místu. V zeleném dresu se pak prosadil takřka okamžitě.

V letošním ročníku FORTUNA:LIGY nashromáždil třináct tref a společně s parťákem Martinem Doležalem stíhal Jana Kuchtu v souboji o krále ligových střelců. Jablonec díky výkonům obou kanonýrů obsadil v tabulce třetí místo a těší se na evropské poháry.

Kromě gólové produktivity je Schranzovou výhodou i větší počet pozic, jaké je schopný na hřišti zastat. Kromě hrotového útočníka i staženější pozici víc ke středu zálohy nebo křídelní pozici.

Pro Ivana Schranze bude Slavia pátým českým angažmá. Po příchodu z Trnavy nejdříve působil ve Spartě, v její sestavě se ovšem do ligy neprosadil, povedlo se mu to až na Dukle, později v Českých Budějovicích a Jablonci.

V sezoně 2018/19 působil Ivan Schranz krátce na Kypru, kde nastupoval za AEL Limassol. Za slovenský národní tým debutoval 4. září v Lize národů. Celkem má na svém kontě sedm startů a jednu vstřelenou branku. Další bude moci přidat na blížícím se EURO, kam byl stejně jako Jakub Hromada nominován.

Fotogalerie

Aktuálně

Horní Měcholupy v novém: Je radost se o areál starat!

včera
Tréninkový areál Slavie v Horních Měcholupech dostal nový kabát. Co na to říká Daniel Vilhelm, bývalý hráč sešívaných, který zde v současné době působí jako správce?

HATT21CK heroes! Slávisté, kteří zkompletovali zlatý hattrick

před 2 dny
Podívejte se na všech 36 neporažených hrdinů, kteří v sezoně 2020/21 pomohli Slavii k zisku třetího mistrovského titulu v řadě, čtvrtého za posledních pět let a 21. celkově. Sešívaní navíc domácí soutěží prošli bez jediné porážky!

B-tým po otočce slaví výhru 4:3

před 3 dny
Slavistický B-tým otočil v závěru přípravné utkání s Živanicemi a zvítězil 4:3!

Další články