​O podzimu, Plavšićovi i marném boji o MS

Během pěti měsíců odehrál 34 utkání. Extrémní nálož, kterou na sobě Nicolae Stanciu pořád cítí. Dlouhý kemp v Portugalsku přesto vítá.

Dokončil běhací trénink, z čela i zarostlé tváře setřel pot. A u bazénu v hotelovém resortu v Algarve začal vyprávět... „Neoholil jsem se už dlouho, protože stárnu. Chci, aby to lidi viděli,“ usmívá se rumunský reprezentační záložník, který se na přelomu listopadu a prosince rozehrál stejně jako celý tým do skvělé formy.

Mezi 7. listopadem a 12. prosincem 2021 ve FORTUNA:LIZE vstřelil dva góly, na dalších pět přihrál a pomohl Slavii k první příčce v tabulce.

S podzimní částí jste spokojený?
„Byl to těžký začátek. Myslím tu část, kdy jsme nepostoupili do Ligy mistrů ani do Evropské ligy. Ale myslím si, že potom se nám dařilo dobře. Začalo se nám dařit i v lize a v Evropské konferenční lize. Myslím si, že rok jsme zakončili dobře, ale bylo to velmi náročné.“

Určitě i pro vás osobně, odehrál jste v součtu s reprezentací 34 utkání…
„Ano, já osobně ještě cítím, jak náročné to bylo, protože od července do konce prosince, kdy jsme skončili, jsem neměl žádnou pauzu. Takže pořád cítím únavu. Ale víme, že druhá část sezony bude ještě těžší, musíme se na ni připravit.“

Souhlasíte, že stejně jako výkony Slavie rostly i ty vaše?
„Vždycky je prostor pro zlepšení. Ale pokaždé, když jdu na hřiště, se snažím dělat maximum, abych pomohl týmu. Ale jak jsem říkal, někdy to není lehké, protože když netrénujete s týmem a máte reprezentační pauzu, kde hrajete všechny zápasy, je těžké vždy podávat nejlepší výkony. Nemáte po několik měsíců volno, abyste si vyčistil hlavu a odpočinul si. Ale myslím, že to bylo dobré."

Bylo pro vás velké zklamání, že jste s národním týmem nedokázali postoupit do kvalifikace o mistrovství světa?
„Ano, určitě to byla nejsmutnější chvíle celého roku, protože jinak to byl skvělý rok, ten nejlepší v mé kariéře. Co jsme dokázali a čeho jsme dosáhli, nejprve čtvrtfinále Evropské ligy, výhra v lize a poháru a ve druhé části jsme opět postoupili ze skupiny a jsme první v lize. Takže to byl určitě nejlepší rok. Ale opravdu nejsmutnější bylo, že jsme nepostoupili do baráže o mistrovství světa, ale teď už to nelze vzít zpátky, takže s tím nic neuděláme.“

Podařilo se vám přes Vánoce dobít baterky?
„Snažil jsem se být co nejvíc s rodinou, manželkou a dcerou. Ale bylo to krátké, jenom jedenáct dní, protože dva dny jsem ztratil cestováním do Rumunska a zpátky. Ale užil jsem si to, potřeboval jsem čas strávený s rodinou a přáteli."

Příprava v Portugalsku trvá tři týdny, jak to zvládáte?
„Nikdy jsem nestrávil tolik času na jednom soustředění. Myslím, že to je v pořádku, protože tu máme dobré podmínky pro trénování. Myslím, že kdybychom zůstali v Praze, nemohli bychom trénovat tak dobře, protože hřiště nejsou v dobrém stavu. Mně to je jedno, jestli zůstaneme dvacet dnů nebo čtrnáct, já jsem rád, že jsem s týmem."

Máte radost z vašeho blízkého kamaráda Srdjana Plavšiće, jak se prezentuje na tréninku?
„Ano, Srki měl zatím skvělé soustředění. Už když přišel, tak jsem říkal, že je to velmi dobrý hráč. Myslím, že každý potřebuje trochu času na aklimatizaci. Jak ho znám i jeho bojovnou srbskou povahu, tak jsem si jistý, že bude lepší a lepší a pomůže týmu.“

Fotogalerie

Aktuálně

Titul pro U17! Patnáctka na jaře bez ztráty bodu

včera
Pěti góly si sedmnáctka zařídila další vítězství, po kterém slaví ligový titul. Kategorie U15 navýšila vítěznou sérii na třináct utkání. Žáci si zastříleli na severu Čech. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

O gólech, zklamání, synovi i nové smlouvě

včera
Řečí statistik suverénně nejlepší ročník v kariéře, bohužel bez zisku trofeje. Ibrahim Traoré ale dostane možnost nápravy, se Slavií prodloužil smlouvu do června 2024. „Příběh pokračuje,“ těší záložníka z Pobřeží slonoviny a střelce důležitých branek na evropské scéně.

Ibrahim Traoré pokračuje ve Slavii

včera
Úspěšné spojení Ibrahim Traoré - Slavia pokračuje dál! Záložník z Pobřeží slonoviny po sezoně prodloužil v Edenu smlouvu o dva roky. Nový kontrakt platí do června 2024 a jeho součástí je i klauzule o možné spolupráci po konci kariéry v rámci skautského oddělení SKS.

Další články