​Rána Ondřeje Lingra proti Nice gólem roku 2020

Diváckou anketu TCL Gól roku 2020 ovládl Ondřej Lingr díky své trefě do sítě OGC Nice ve 4. kole základní skupiny C Evropské ligy.

„Znamená to pro mě hodně moc! První vítězství v této anketě a doufám, že ne poslední. Je to pro mě pohádka, můj první gól ve Slavii a hned gól roku. Nesmírně si toho vážím," říká Ondřej Lingr, autor nejkrásnější trefy roku 2020.

Před důležitým utkáním Evropské ligy mu maminka napsala, aby se nebál a více střílel. A Ondřej Lingr jejímu přání vyhověl. V 15. minutě přebral balon několik metrů před půlicí čarou, prošel středem hřiště, a přestože na něj spoluhráč Jan Kuchta volal a dožadoval se přihrávky, před hranicí velkého vápna vystřelil.

Balon nabral velkou rychlost a zaplul přesně do vzdálenější šibenice. Argentinský brankář Nice Benítez se jen ohlédl. O pár vteřin později už Ondřej Lingr klouzal s palcem v ústech po trávníku stadionu Allianz Riviera a slavil svůj premiérový gól v sešívaném dresu.

Slávisté na půdě Nice zvítězili 27. listopadu 3:1 a udělali klíčový krok k postupu do jarní vyřazovací fáze. Senzační pouť, během které svěřenci Jindřicha Trpišovského vyřadili Leicester a skotské Rangers, ukončil až ve čtvrtfinále Arsenal.

„Na ten gól budu určitě vzpomínat celý život. Dodnes si ho občas pustím, nikdy na něj nezapomenu. Byla to asi moje nejhezčí trefa v celé kariéře zatím. Hodně mi skrz sebevědomí pomohla do dalších utkání. Nebojím se střílet a věřím, že mi tam nějaká podobná rána ještě někdy padne," přiznává 22letý záložník.

Vítězství Ondřeje Lingra znamená prodloužení nadvlády slávistů v anketě Gól roku. V roce 2015 získal ocenění Milan Škoda za svou trefu z derby, o dva roky později zvítězila střela Josefa Hušbauera do sítě Maccabi Tel Aviv. V roce 2018 slavil Miroslav Stoch a v roce 2019 ovládl hlasování Petr Ševčík a jeho druhý gól ve čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea na Stamford Bridge.

„Je to skvělý počin. Popáté za šest let vyhrál slávista, to je úctyhodné, mám z toho velkou radost. Svědčí to o kvalitě Slavie," uzavírá Ondřej Lingr.

Fotogalerie

Aktuálně

Horní Měcholupy v novém: Je radost se o areál starat!

včera
Tréninkový areál Slavie v Horních Měcholupech dostal nový kabát. Co na to říká Daniel Vilhelm, bývalý hráč sešívaných, který zde v současné době působí jako správce?

HATT21CK heroes! Slávisté, kteří zkompletovali zlatý hattrick

před 2 dny
Podívejte se na všech 36 neporažených hrdinů, kteří v sezoně 2020/21 pomohli Slavii k zisku třetího mistrovského titulu v řadě, čtvrtého za posledních pět let a 21. celkově. Sešívaní navíc domácí soutěží prošli bez jediné porážky!

B-tým po otočce slaví výhru 4:3

před 3 dny
Slavistický B-tým otočil v závěru přípravné utkání s Živanicemi a zvítězil 4:3!

Další články