​Slavia přehodnotila rozhodnutí o hostujících hráčích

Po zkušenostech z podzimní části sezony se Slavia rozhodla, že svým hráčům hostujícím v dalších klubech nebude povolovat nastoupit do vzájemných zápasů.

Slavia se před současnou sezonou rozhodla, že hráči, které poslala na hostování, můžou proti svému mateřskému klubu nastoupit. K tomuto rozhodnutí dospělo vedení klubu zejména z důvodu hostování velkého počtu našich hráčů ve Slovanu Liberec, který by tak opačným postupem mohl být mimořádně sportovně oslaben.

Nicméně po podzimní části sezony jsme došli k závěru, že se jednalo o veskrze negativní zkušenost, a to z několika důvodů. Vzájemné utkání s Libercem ukázalo, že toto rozhodnutí nepřineslo kýžený efekt. Část hráčů hostujících v dresu soupeře proti Slavii nastoupit nechtěla, druhá část šla naopak do vzájemného zápasu přemotivovaná. Během zápasu tak docházelo například k soubojům, při kterých hrozilo zranění hned dvou kmenových hráčů Slavie.

Slavia věřila, že její předsezonní rozhodnutí o možnosti nechat hostující hráče nastoupit motivuje i ostatní kluby ke stejnému kroku. Nicméně se tak nestalo a sešívaní v tomto rozhodnutí zůstali osamoceni.

Posledním důvodem, proč hostující slávisté mohli na podzim ve vzájemných zápasech nastupovat, byl právě velký počet hráčů na hostování v Liberci. Na severu Čech aktuálně hostuje mnohem nižší počet hráčů, a proto nemůže dojít k oslabení soupeře. V ostatních klubech FORTUNA:LIGY jsou pro jarní část zapůjčeni vždy maximálně dva hráči, což je počet, který při jejich absenci nijak nemůže ovlivnit výkon klubu.

Věříme, že toto rozhodnutí, které souvisí i s naším úterním návrhem opatření směrem ke komisi rozhodčích FAČR ohledně ochrany zdraví hráčů, přinese do budoucna Slavii i jejím hráčům naopak pozitivní zkušenosti.

Aktuálně

Hráči na hostování: Petar Musa poprvé skóroval

dnes
Jak se v uplynulých dvou kolech dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem přehledu.

Náskok je příjemný. Do konce sezony máme pět cílů

včera
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po vítězství nad Zlínem o náročnosti utkání, netradičním rozestavení, vyrovnání 75 let starého rekordu v neporazitelnosti i blízkosti zisku třetího titulu v řadě.

V neděli na Bohemce to chceme dotáhnout

včera
Slavia doma porazila Zlín 2:1 a získala další tři důležité body v boji o titul. Vítězný gól vstřelil na začátku druhého poločasu Jan Kuchta.

Další články