​Slávisté zahájili soustředění v Algarve

Slávisté ve čtvrtek odpoledne zahájili v portugalském Algarve třítýdenní tréninkový kemp před startem jarní části sezony.

„Těšil jsem se moc, svátky utekly rychle, ale užil jsem si je. Už je potřeba začít makat a připravit se na začátek jara," je si vědom Ondřej Lingr.

Po středečním příletu do Fara a přejezdu autobusem do hotelového wellness resortu Cascade v Algarve trenérský tým Jindřicha Trpišovského naordinoval hráčům na čtvrteční dopoledne klidový režim, v úterý kompletní kádr i realizační tým podstoupil třetí dávku vakcíny.

„Volno po snídani jsme využili k procházce k moři, kolem hotelu jsou hezké útesy," popisuje Lingr.

Na hřiště vzdálené od hotelu pár minut chůze se slávisté poprvé dostali v odpoledních hodinách. S balonem se na hřišti zalitém sluncem a v mírném větru, kdy teplota atakovala 16 stupňů Celsia, proháněli i dlouhodobě zranění Lukáš Provod s Davidem Hovorkou.

„Bylo skvělé zase oba vidět v akci, mám z toho velkou radost. Je vidět, že udělali při rekonvalescenci po operaci kolena ohromný kus práce a jsou zase blíž návratu. Potřebujeme je, stejně tak Ondru Kúdelu, který trénoval individuálně,“ těší Lingra, který popsal i náplň tréninkové jednotky.

„Byl to takový záběhový trénink. Test toho, jak budeme vypadat po očkování. Ale já i kluci jsme v pořádku, osobně jsem se cítil dobře, jen mě trošku bolela ruka. Ta pravá dřina začne od pátku. Víme to, ale těšíme se na to," říká autor sedmi ligových tref za podzimní část FORTUNA:LIGY, který si zdejší prostředí pochvaluje.

„Stoprocentně se mi to tady zamlouvá. Máme tu tři perfektně připravená hřiště, fantastickou regeneraci, můžeme se projít kamkoliv po pobřeží. Za mě velká spokojenost."

Sešívaní se v Portugalsku budou připravovat do 24. ledna, kdy je čeká návrat do Prahy. Komplikací pro trenérský tým je zrušení i druhého přípravného duelu. Stejně jako v případě Servette Ženeva se covid objevil i v kádru Hajduku Split. O dalších soupeřích se jedná.

Aktuálně

TOTÁLN! HATTRICK. Všechny díly na Slavia TV

včera
Prožijte nezapomenutelný ročník 2020/21 ještě jednou! Pětidílný seriál TOTÁLN! HATTRICK má za sebou všech pět epizod. Připomeňte si je v článku.

Forma? O tu strach nemám. Chci být dál přínosem

před 2 dny
Na startu roku 2022 prodělal covid, za spoluhráči do Portugalska přicestoval v sobotu. „Jsem moc rád, že tady můžu konečně být,“ těší Alexandera Baha.

Registrace na letní fotbalový kemp 2022 pro ročník 2009

před 3 dny
Díky velkému zájmu jsou kapacity slávistického letního fotbalového kempu vyčerpány. Jediná volná místa zbývají na kempu pro hráče ročníku 2009, na který je stále možnost se přihlásit.

Další články