​Trávník v Edenu pod svitem umělého slunce

Stejně jako se připravují na jarní soutěžní zápasy hráči, probíhá v Edenu také údržba trávníku. Na Slavii se letos používá nová technologie.

Z náročné podzimní části sezony se vzpamatovává také trávník v Edenu. V závěru podzimu byly na trávníku viditelné značné šrámy. Klub proto zvažoval různé možnosti, jak nejlépe trávník připravit. 

Volba nakonec padla na využití tzv. „umělého slunce“. Zařízení kompenzuje slabší sluneční svit v zimním období. 

Osvětlovací rampy SGL (Stadium grow lighting) jsou náhradou přirozeného světla, tedy slunečního záření, a napomáhají udržet nejlepší kvalitu trávníku po celý rok, tzn. i v období, kdy je přirozeného světla méně, anebo vzhledem ke konstrukci stadionu nejsou některá místa rovnoměrně zasažena přirozeným slunečním světlem.

Míra zastínění hrací plochy Sinobo Stadium je největší v České republice a především jižní strana hřiště má deficit slunečního záření, i proto bylo v této části hřiště instalováno umělé osvětlení SGL.

Momentálně využíváme tři rampy LU440, které svým rozsahem pokryjí celé jižní brankoviště (1 320 m²) a primárně budou tyto rampy využívány zde. Systém je samozřejmě mobilní a rampy můžeme posouvat podle potřeby po celém hřišti.

Dále máme k dispozici jednu rampu MU50, která bude využita především pro střední část severního brankoviště (50 m²) a případně další lokálně poškozená místa velkou zátěží trávníku.

Osvětlovací rampy SGL využívají na svých stadionech přední evropské kluby (Arsenal, Chelsea, Dortmund, Bayern Mnichov, Barcelona, Real Madrid, PSG), jedná se o špičkový výrobek a v tomto rozsahu jediný v provozu v České republice.

„Věříme, že používání osvětlovacích ramp povede z dlouhodobého hlediska k lepšímu stavu hrací plochy, kdy zejména při zatížení v době vegetačního klidu v zimním období nebyla ve špičkovém stavu. Určité zlepšení čekáme už na první jarní zápasy, ale pro ještě lepší výsledky je třeba systém používat dlouhodobě," popsal tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Aktuálně

Vstupenky na čtvrtfinále MOL Cupu v prodeji

dnes
Slavia ve čtvrtfinále MOL cupu přivítá v úterý 2. dubna v 19:20 v Edenu tým MFK Karviná. Majitelé permanentních vstupenek mají na utkání vstup zdarma, ostatní fanoušci si mohou koupit vstupenky v online prodeji a na pokladnách.

Přijeďte na fotbal včas a pomocí MHD!

dnes
S blížícími se fotbalovými superduely, které se v Sinobo Stadium v nejbližších týdnech odehrají, pro vás přinášíme souhrn doporučení ohledně dopravy na stadion.

Začal online předprodej vstupenek pro permanentkáře na Chelsea

dnes
Ve čtvrtfinále Evropské ligy budeme hrát 11. dubna ve 21:00 s Chelsea. O vstupenky na zápas registrujeme obrovský zájem, přečtěte si informace v článku.

Další články