Slávistky finále prohrály na penalty

Fotbalistky Slavie ve finále poháru KFŽ prohrály se Spartou po penaltách. Během devadesáti minut totiž branka nepadla...

PRAHA - Fotbalistky Slavie ve finále poháru KFŽ prohrály se Spartou po penaltách. Během devadesáti minut totiž branka nepadla, tak došlo na pokutové kopy. 

Slávistky do zápasu musely nastoupit bez fotbalistky roku Petry Divišové, což bylo znatelné oslabení. Po čtvrt hodině se bohužel zranila druhá nejlepší střelkyně týmu Voňková a o chvíli později byla zraněná Pincová po tvrdém střetu s Kožárovou, kdy jí trefila kopačkou do hlavy a ještě skončila na plotu za pozemní čárou. Pro zranění v prvním poločase nedohrála ani Kulichová.

Hned v samotném úvodu si Sparta vytvořila velký tlak, ze kterého vyplynula pouze střela z úhlu do odkryté branky, ale Pincová vše jistila. Na druhé straně byla podobná situace, Voňková z velkého úhlu z hranice vápna branku trefit nedokázala. První poločas měla Sparta několik příležitostí, nebezpečný byl i centr Malinové. Doposud největší šanci si Sparta vytvořila v 15. minutě, po naší standardce podnikla rychlý brejk, kdy Irena Martínková vyslala do úniku Lucii Martínkovou, kterou ale Taušová dokázala vychytat.

Do druhého poločasu se slávistky zklidnily a i přes nepříznivé okolnosti se semkly a byly Spartě vyrovnaným soupeřem. A hlavně jim nedovolily ohrozit naši branku, naopak kolem 60. minuty si Slavia vytvořila menší tlak a pak přišly i šance. Po rohu Pěničkové měla plné ruce práce Sloupová, pak se k pěkné střele dostala Nepokojová, z dálky to také zkoušela Beštová.

V posledních minutách si tlak vytvořila i Sparta, hlavně pokus Krejčiříkové byl nepříjemný, ale Taušová byla pozorná. Velkou možnost měla i Sedláčková, ale na zadní tyči přestřelila.

Nakonec došlo na pokutové kopy, ve kterých byla šťastnější Sparta. Nejdříve však přestřelila Krejčíříková, hned po ní trefila břevno Necidová. Pak se ostatní střelkyně prosazovaly, slávistky byly pod větším tlakem, protože musely dotahovat, nakonec v šesté sérii Sloupová vychytala Nepokojovou a bylo rozhodnuto.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 0:0, penelty 5:4
Sparta:
Sloupová - Malinová, Čulová, Vyštejnová, Bartoňová (57. Sedláčková) - Ringelová (60. Krejčiříková), Ondrušová, Irena Martínková, Chlastáková (69. Danihelková) – Lucie Martínková, Kožárová.

Slavia: Taušová - Kulichová (36. Beštová), Pincová (24. Odehnalová), Králová, Benýrová - Tomášková, Budošová, Pěničková, Krůzová (82. Necidová) - Voňková (24. Nepokojová), Danielová.

Penalty: Za Spartu proměnily Lucie Martínková, Kožárová, Malinová, Irena Martínková, Čulová. Za Slavii proměnily Pěničková, Odehnalová, Tomášková, Benýrová.  

Aktuálně

V neděli od 19:00 v Ďolíčku proti Bohemians

včera
Tři dny po vítězném vstupu do Evropské konferenční ligy čeká sešívané další ligový duel. V Ďolíčku odehrají vršovické derby proti Bohemians, kterým patří v tabulce sedmá příčka a aktuálně drží sérii dvou vítězství v řadě.

Informace k zápasu MOL Cupu ve Velvarech

včera
22. září hraje Slavia zápas MOL Cupu ve Velvarech. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Vstupenky do Rotterdamu jsou v předprodeji

včera
Druhý zápas ve skupině E Konferenční ligy odehraje Slavia v Rotterdamu. Vstupenky jsou v předprodeji pro permanentkáře, členy Odboru přátel a Fanklubu. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Další články