Ohlasy a fotogalerie z derby žen

Trenér Jan Bauer a kapitánka Blanka Pěničková hodnotí nedělní zápas proti Spartě Praha.

Trenér Bauer: Mohli jsme vyhrát„Prvních deset minut bylo našich, ale pak holky přestaly hrát. To je náš problém, že my se přizpůsobujeme hře Sparty, která nakopává míče a my se s tím nedokážeme srovnat,“ hodnotil po zápase trenér slávistek Jan Bauer.


„Možná se mohla v prvním poločase kopat penalta, ale rozhodčí nepískla. Bylo tam více chyb. Nevím, čeho se rozhodčí bojí. Byl tam zákrok na červenou kartu. Remíza je asi zasloužená. Mohli jsme vyhrát, nakonec je škoda chyby naší gólmanky. To se ale stává, pak nás Petra Taušová naopak podržela,“ dodal Jan Bauer.Výsledkově je remíza spravedlivá, říká Blanka Pěničková


„Bylo to klasické derby. Hodně bojovné,“ hodnotila zápas kapitánka Slavie Blanka Pěničková.


„Měly jsme suprový začátek, ale ve druhé půli jsme se uchýlily ke hře, která je pro derby typická. Sparta nakopává míče, my se snažíme hrát kombinačně. Bohužel jsme nezvládly je hrát naší hru a naopak my se jejich nakopávání přizpůsobily. Z tohoto pohledu mne to mrzí, nicméně když to vezmu výsledkově, tak je remíza spravedlivá,“ řekla dále kapitánka Slavie.
Trenér Sparty Žovinec: Jako Barcelona s Realem


„U nás v ženském fotbale je Sparta a Slavia něco jako ve Španělsku Barcelona s Realem, oba týmy jsou jinde než ostatní celky,“ vysvětloval před zápasem trenér Sparty Dušan Žovinec.


„Slavia šla po naší chybě rychle do vedení. My jsme se vůbec nemohli dostat do hry, protože jsme kazili jednoduché přihrávky, nebyli jsme v pohybu. O přestávce jsme chtěli po krajních bekyních více útočení. To se povedlo, vyrovnali jsme. Plichta byla zasloužená,“ řekl k utkání kouč Sparty Martin Šeran, který ještě v minulé sezoně vedl družstvo Slavie.


Autorem ohlasů a fotografií je Michal Káva.

Aktuálně

Slavia esports a CZC uzavírají partnerství a představují společný esports room

včera
Slavia esports navazuje spolupráci s předním hráčem na českém trhu s elektronikou CZC. Zároveň také představuje nový Esports room, který se stane vybavenou základnou pro přípravu našich hráčů.

Generálka s Baníkem na O2 TV

před 2 dny
Sešívaní odehrají v neděli 30. ledna generálku na jarní část ligy proti Baníku Ostrava. Výkop je ve 14:00 a utkání můžete sledovat na O2 TV Sport.

V Istanbulu kvůli COVIDU bohužel bez sektoru hostí

před 3 dny
Zápas Konferenční ligy mezi Fenerbahce SK a Slavií Praha se v Istanbulu hraje 17. února od 18:45 a bude to bohužel bez podpory slávistických fanoušků v sektoru hostí.

Další články