Do Slavie přichází trenér Petr Rada

Novým trenérem fotbalistů Slavie Praha se stal Petr Rada. Třiapadesátiletý kouč přichází do Edenu na dva roky...

SYNOT TIP ARENA/EDEN - Novým trenérem fotbalistů Slavie Praha se stal Petr Rada. Třiapadesátiletý kouč přichází do Edenu na dva roky.

„Na úterním setkání mezi nejvyššími představiteli Slavie a Teplic došlo k finální dohodě ohledně uvolnění Petra Rady do jeho nového angažmá. Celkové složení realizačního týmu bude předmětem dalšího jednání mezi novým trenérem a sportovním úsekem Slavie,“ uvedla ředitelka komunikace Soňa Nouzáková.

„Trénovat Slavii je pro mě pochopitelně velká výzva a také velká čest. Jsem rád, že se kluby mezi sebou dohodly a já mohu začít svoji novou trenérskou misi v prostředí, kde jsem již dříve působil,“ uvedl trenér Slavie Petr Rada.

Petr Rada se narodil 21. srpna 1958 v Praze. Většinu své fotbalové kariéry strávil v Dukle, kde působil nejprve mezi lety 1979 a 1988 a poté v roce 1991. Mezitím se podíval do Německa, kde si zahrál za Fortunu Düseldorf a Rot-Weiß Essen. Po svém druhém angažmá v Dukle vyzkoušel fotbal v kanadském Torontu a v německém Regensburgu, v letech 1991 až 1992 hrál v Blšanech a poté do roku 1995 znovu v Düseldorfu. Hráčskou kariéru ukončil v roce 1996 v pražských Bohemians. Jedenáct zápasů odehrál v obraně za československou reprezentaci, vstřelil v nich dvě branky.

Svou trenérskou dráhu začínal Petr Rada jako asistent ve Fortuně Düseldorf. Do Slavie poprvé přišel v roce 1997 jako asistent Pavla Tobiáše, po kterém tým převzal i jako hlavní trenér. V květnu a červnu 1998 odkoučoval v této roli pět zápasů, ve kterých třikrát zvítězil a dvakrát remizoval. U sešívanch poté zůstal ještě dva roky jako asistent Jaroslava Hřebíka a Františka Cipra. Z českých týmů pak působil v Teplicích, Plzni, Jablonci a Liberci. V červenci 2008 převzal po nevydařeném Euru post reprezentačního trenéra po Karlu Brücknerovi, národní mužstvo jako trénoval necelý rok. Dlouhou dobu u reprezentace působil také jako asistent trenéra. V letech 2010 až 2011 usedl na Lavičku Slovanu Liberec, v létě 2011 se pak vrátil do FK Teplice. Celkem Petr Rada v české nejvyšší soutěži odtrénoval 210 zápasů s kladnou bilancí 87 výher, 58 remíz a 65 porážek. 


Velký rozhovor s Petrem Radou přineseme na našem webu dnes odpoledne.


Aktuálně

V osmifinále Evropské ligy po šestnácti letech

dnes
Dvojzápas se španělskou Sevillou bude pro Slavii první účastí v osmifinále Evropské ligy od sezony roku 2002/2003, kdy na přelomu února a března sešívaní svedli vyrovnaný souboj s tureckým Beşiktaşem.

Plnili jsme taktiku, to byl klíč k úspěchu

dnes
Lukáš Masopust si připal první soutěžní start za Slavii a významným dílem přispěl k postupu v EL. „Na hřišti jsme nechali všechno a odměnilo nás to," radoval se po zápase.

Kam o víkendu na mládežnický fotbal?

dnes
Dorostenecké týmy čekají o víkendu zajímavé duely. Nejstarší tým hraje na půdě třetiligového Benešova, U16 čeká derby proti Spartě.

Další články