Do Slavie přichází trenér Petr Rada

Novým trenérem fotbalistů Slavie Praha se stal Petr Rada. Třiapadesátiletý kouč přichází do Edenu na dva roky...

SYNOT TIP ARENA/EDEN - Novým trenérem fotbalistů Slavie Praha se stal Petr Rada. Třiapadesátiletý kouč přichází do Edenu na dva roky.

„Na úterním setkání mezi nejvyššími představiteli Slavie a Teplic došlo k finální dohodě ohledně uvolnění Petra Rady do jeho nového angažmá. Celkové složení realizačního týmu bude předmětem dalšího jednání mezi novým trenérem a sportovním úsekem Slavie,“ uvedla ředitelka komunikace Soňa Nouzáková.

„Trénovat Slavii je pro mě pochopitelně velká výzva a také velká čest. Jsem rád, že se kluby mezi sebou dohodly a já mohu začít svoji novou trenérskou misi v prostředí, kde jsem již dříve působil,“ uvedl trenér Slavie Petr Rada.

Petr Rada se narodil 21. srpna 1958 v Praze. Většinu své fotbalové kariéry strávil v Dukle, kde působil nejprve mezi lety 1979 a 1988 a poté v roce 1991. Mezitím se podíval do Německa, kde si zahrál za Fortunu Düseldorf a Rot-Weiß Essen. Po svém druhém angažmá v Dukle vyzkoušel fotbal v kanadském Torontu a v německém Regensburgu, v letech 1991 až 1992 hrál v Blšanech a poté do roku 1995 znovu v Düseldorfu. Hráčskou kariéru ukončil v roce 1996 v pražských Bohemians. Jedenáct zápasů odehrál v obraně za československou reprezentaci, vstřelil v nich dvě branky.

Svou trenérskou dráhu začínal Petr Rada jako asistent ve Fortuně Düseldorf. Do Slavie poprvé přišel v roce 1997 jako asistent Pavla Tobiáše, po kterém tým převzal i jako hlavní trenér. V květnu a červnu 1998 odkoučoval v této roli pět zápasů, ve kterých třikrát zvítězil a dvakrát remizoval. U sešívanch poté zůstal ještě dva roky jako asistent Jaroslava Hřebíka a Františka Cipra. Z českých týmů pak působil v Teplicích, Plzni, Jablonci a Liberci. V červenci 2008 převzal po nevydařeném Euru post reprezentačního trenéra po Karlu Brücknerovi, národní mužstvo jako trénoval necelý rok. Dlouhou dobu u reprezentace působil také jako asistent trenéra. V letech 2010 až 2011 usedl na Lavičku Slovanu Liberec, v létě 2011 se pak vrátil do FK Teplice. Celkem Petr Rada v české nejvyšší soutěži odtrénoval 210 zápasů s kladnou bilancí 87 výher, 58 remíz a 65 porážek. 


Velký rozhovor s Petrem Radou přineseme na našem webu dnes odpoledne.


Aktuálně

Od začátku jsme byli lepším týmem

před 2 dny
Jaroslav Zelený nastoupil ke svému prvnímu utkání v letošní sezoně a podílel se skvělým výkonem na vítězství 3:0. „Od začátku jsme byli lepším týmem,“ vnímal vítězství zaslouženě.

Domácí hráli aktivně, naše vítězství je ale zasloužené

před 2 dny
Slávisté v šestém kole FORTUNA:LIGY zavítali na hřiště Českých Budějovic a po skvělém výkonu zvítězili 3:0. „Byla hezká kulisa a hřiště bylo dobře připravené, což se odrazilo i na kvalitě fotbalu,“ těší trenéra Jindřicha Trpišovského.

Celé utkání jsme odehráli velice dobře

před 2 dny
Milan Škoda naskočil do utkání proti Českým Budějovicím na posledních 15 minut a připsal si jednu branku. „První poločas byl skvělý, v druhém jsme přidali góly,“ hodnotil po utkání.

Další články