Trenér o zápase s Varnsdorfem

Slávisté mají za sebou poslední přípravný zápas před odjezdem do Itálie.

PRAHA/EDEN - I když červenobílí porazili druholigový Varnsdorf 5:0, trenér Slavie Petr Rada úplně spokojen s průběhem hry nebyl.

 

Petr Rada. Foto: Michal Býček.

 

„I když jsme vyhráli poměrně vysoko, přesto tam bylo na můj vkus hodně nedostatků, jak v prvním poločase, tak ve druhém. Sestava nebyla taková, jak bychom si představovali, některé hráče jsme nechali odpočívat kvůli menším zdravotním problémům, z tohoto hlediska jsme nechtěli riskovat,“ uvedl trenér Petr Rada.

 

Z tribuny utkání sledovali Lukáš Jarolím, Milan Škoda, Karol Kisel nebo Ondra Petrák. Bylo to kvůli tomu, že měli nějaké zdravotní problémy, nebo jste chtěl před odjezdem na soustředění do Itálie zkusit jiné varianty v sestavě?

„Chtěli jsme vyzkoušet všechny hráče, ale je pravda, že tito hráči měli drobnější zdravotní problémy, většinou svalové. Proto jsme nechtěli riskovat, abychom je potom nemuseli kurýrovat v Itálii, dva nebo tři dny pauzy jim v tomto ohledu určitě pomůžou. Pro mě je důležité, abychom na soustředění v Itálii byli všichni kompletní a v pořádku a mohli tam pomalu ladit sestavu, která by se z toho měla vykrystalizovat na ligu.“

 

Do utkání poprvé zasáhli v červenobílém dresu Martin Juhar a Jan Vošahlík. Martin Juhar se blýskl hattrickem, Jan Vošahlík „zařídil“ dvě penalty, které Slavia následně proměnila...

„Je vidět, že Honza Vošahlík má ještě deficit způsobený tím, že pravidelně v Jablonci nehrál. Když jenom trénujete a sem tam střídáte, tak je logické, že kondice jde automaticky trošku dolů. Na Martinu Juharovi je vidět, že byl se Spartou na herním soustředění, takže je jistější na balonu, ale i tam byly některé nedostatky, to abychom si zase nemysleli, že je všechno růžové. Oba dva se ještě pochopitelně musejí sžít s týmem. Určitě věřím tomu, že budou pro Slavii přínosem.“

 

Jak to vypadá s marodkou Slavie?

„Na soustředění do Itálie s námi neodcestuje Róbert Cicman, který má bohužel dlouhodobé zdravotní problémy (pozn. zranění kotníku), vypadá to, že nebude připraven ani do začátku ligy. Matúš Čonka a Martin Dobrotka už by měli do zápasu nastoupit na soustředění v Itálii, v podstatě mohli odehrát i jeden poločas už ve středu, ale zejména u Dobrotky, který má zlomenou ruku, jsme nechtěli jít do rizika. Těch pár dnů do zápasů v Itálii mu určitě pomůžou. Jinak oba mají tréninkovou zátěž jako ostatní hráči a na soustředění už by se měli do všeho zapojit stoprocentně jako ostatní, takže z tohoto pohledu jsem velice rád.“

 

Martin Juhar. Foto: Michal Býček.

 

Jan Vošahlík. Foto: Michal Býček.

 

Aktuálně

B-tým: Těsná porážka s Vyšehradem

včera
Sešívané béčko nenavázalo na sérii pěti výher a v doma prohrálo s dobře bránícím Vyšehradem těsně 1:2. Jediný gól Slavie vstřelil Martin Douděra.

Tarasovi patří velký dík, náš výkon se zlepšoval

před 2 dny
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po vítězství nad Libercem o těžkopádném vstupu do utkání, bojovném soupeři, návratu Miroslava Stocha do Edenu i nadějné spolupráci Jana Kuchty a Michaela Krmenčíka. A smekl před obětavostí Tarase Kačaraby.

Museli jsme vyhrát a obnovit naše sebevědomí

před 2 dny
Peter Olayinka oslavil návrat do základní sestavy a svůj 100. start v nejvyšší české fotbalové soutěži vstřelenou brankou. Proti Liberci pečetil výhru 3:1.

Další články