Neděle: Příprava v plném proudu

BORGO VALSUGANA – Druhý den soustředění v Borgo Valsugana se nesl ve znamení dvou herních tréninků.

 

Zatímco dopolední trénink bylo pod mrakem, odpoledne doprovázalo hráče na hřiště hodně intenzivně svítící horské sluníčko.

 

 

Odpolední pobyt na hřišti navíc zpestřil tréninkový modelový zápas s místním amatérským celkem. Do utkání postupně zasáhli všichni hráči kromě Lukáše Jarolíma a Milana Škody, kteří si ještě z Prahy přivezli drobnější svalové potíže.

 

 

Oba hráči si tedy místo kopaček navlékli cyklistickou helmu a vydali se na jízdu na kole po místní horské krajině.

 

 

Utkání se sice neslo v tréninkovém tempu, ale již od počátku převzala otěže zápasu Slavia. Jak Kamil Čontofalský, tak Martin Berkovec v podstatě žádnou práci neměli. Místním fotbalistům slávisté postupně vstřelili pět branek. Skóre otevřel jako první Standa Vlček.

 

 

„Říkal jsem ti, že ten gól jednou dáš,“ volal s úsměvem na svého kamaráda a spolubydlícího Lukáš Jarolím, který se právě vrátil z okružní jízdy na kole.

 

 

Další góly přidali Martin Hurka, Luboš Tusjak a z penalty Jan Vošahlík a Tomáš Frejlach.

 

 

„Letní příprava je hodně náročná, většinou máme na programu dvoufázové tréninky, ale všichni víme, že je to potřeba. Věříme, že to v lize zúročíme, příprava se už pomalu chýlí ke konci,“ uvedl Luboš Tusjak, který se vrátil do A-týmu Slavie z půlročního hostování ve Viktorii Žižkov.

 

 

Na své jarní angažmá vzpomíná jako na velkou novou zkušenost. „Nejdříve jsem tam hrál beka, potom na levé straně zálohy a někdy i ve středu. Post beka mi vůbec nevyhovoval, což se projevilo hned v prvním zápase, nejlépe se cítím na levé straně zálohy,“ prozradil Luboš Tusjak, který věří, že v této sezoně se mu na rozdíl od té minulé vyhnou zranění.

 

 

„Loni jsem si na turnaji v Čelákovicích poranil kotník a na soustředění v Itálii se mi ty problémy vrátily znovu, ukázalo se, že jsou to vazy. Od té doby jsem v podstatě vůbec nehrál. Na konci podzimu jsem ještě několikrát nastoupil za béčko a pak jsem odešel do Viktorky,“ vzpomíná slávistický záložník na minulou sezonu.

 

Čas mezi tréninky vyplní na soustředění v Borgo Valsugana většinou spánek. Nejinak je tomu i u jeho spolubydlících Ondry Petráka a Dana Veselého.

 

 

„S klukama se známe dlouho, hráli jsme spolu v žácích i v dorostu, takže to vyplynulo hodně lehce, kdo s kým bude, Ondra a s Danem jsou navíc velcí pohodáři. Nejvíce volného času prospíme, občas si pustíme i nějaký film,“ uzavřel dvacetiletý záložník.

 

 

První přípravné utkání odehrají slávisté ve čtvrtek 19. července s týmem AS Varese 1910. Výkop je v 17:30 hodin, hraje se v areálu Městského multifunkčního sportovního centra (Centro Polisportivo di Borgo Valsugana comunale).

 

Další fotografie z nedělního dne najdete na Facebooku Slavie. Foto: Soňa Nouzáková.

 

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články