Rada: Velké změny v sestavě už nebudou

Trenér Petr Rada vede Slavii v jedné z výsledkově nejúspěšnějších příprav posledních let.

Trenér Petr Rada během zápasu s Varese. Foto: Michal Býček.

BORGO VALSUGANA – Trenér Petr Rada vede Slavii v jedné z výsledkově nejúspěšnějších příprav posledních let. Z osmi zápasů odešli sešívaní prozatím poraženi jen jednou, ve čtvrtek si připsali remízu 1:1 s italským A.S. Varese.

S Varese uhrála Slavia remízu, co vás v zápase potěšilo a co naopak zklamalo?

„V prvním poločase nám chyběl pohyb, přizpůsobili jsme se soupeři. Možná je to tím, že jsme od pondělí do středy normálně trénovali, nebrali jsme ohledy na to, že bude zápas. Potřebujeme dopilovat ještě některé věci. Brali jsme to samozřejmě tak, že jde o mančaft, který bojoval o postup do ligy se Sampdorií, nepostoupil na poslední chvíli. Jsou tu taky extrémní vedra, na druhý poločas zápasu sice už slunce zašlo, ale v první půli i v předchozích dnech jsme trénovali ve velkých vedrech, možná na hráče dolehla únava.

Chyběl nám krátký pohyb, často jsme kvůli tomu ztráceli balony. Chtěli jsme 60 minut odehrát se základní sestavou, to se nám podařilo, jedině jsme potom museli střídat Čonku, který měl nějaké problémy s prstem na noze. Ale věřím, že to bude dobré. V druhém poločase, když přišli noví hráči, byl náš výkon už lepší, v některých pasážích jsme soupeře přehrávali, dostali jsme se do vedení. Ale potom jsme dostali zbytečný gól, kdy jsme blbě vyřešili situaci čtyři na jednoho.

Máme ještě deset dní, než začne liga u nás, před sebou ještě poslední zápas s Parmou a už i na trénincích se budeme připravovat tak, abychom byli dobře naladění na tu soutěž.“

Jak vás potěšil Stanislav Vlček, který se rozhodl pokračovat v kariéře a proti Varese skóroval?

„Jsem rád, že tu je. Nejen co se sportovní stránky týče, ale i charakterově. Já ho znám a z tohohle pohledu jsem rád, že tu zůstal. To, že dal proti Varese gól, je pro něj jenom dobře, aspoň se o něm ví, že tu je. Myslím, že v určitých ohledech má mužstvu co dát, hlavně svým vlivem v kabině, pro stmelení toho mladého kolektivu, který tu máme. Ať to je, jak to je, je jedním z těch, kdo tu má nejvíc zkušeností.“

Sestava se zdá být definitivní, snad kromě gólmana a Martina Dobrotky. Budete dělat další změny do zápasu s Parmou?

„U Martina Dobrotky to vypadá spíše negativně, že by měl zasáhnout do prvního kola. Na dvou místech v sestavě ještě nemám jasno, je to v obraně i v záloze. V útoku máme Milana Škodu, který se v přípravě jevil dobře, máme tam Standu Vlčka, Honza Vošahlík může hrát taky vysunutý dopředu. Proti Parmě bychom ještě chtěli vyzkoušet nějaké změny, ale nic velkého to už nebude.“

Rozestavení 4-2-3-1 už je ale jasné…

„Vypadá to, že ano. Na druhou stranu bude záležet na vývoji zápasů, můžeme to i přeskupit. Když jsme hráli s místním týmem, který samozřejmě nebyl tak kvalitní, zkoušeli jsme hru i na dva útočníky. Rozestavení spíše 4-1-4-1 by mělo být to, co bychom chtěli. S tím, že Lukáš Jarolím by se měl ještě trochu více zapojovat do útočné fáze a Ondra Petrák zůstávat před obranou. Ale občas to ani o rozestavení není. Spíše o tom, aby měli hráči dostatečné sebevědomí a uvědomili si, že můžou hrát v lize důstojnou roli.“

Aktuálně

B-tým: Těsná porážka s Vyšehradem

včera
Sešívané béčko nenavázalo na sérii pěti výher a v doma prohrálo s dobře bránícím Vyšehradem těsně 1:2. Jediný gól Slavie vstřelil Martin Douděra.

Tarasovi patří velký dík, náš výkon se zlepšoval

před 2 dny
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po vítězství nad Libercem o těžkopádném vstupu do utkání, bojovném soupeři, návratu Miroslava Stocha do Edenu i nadějné spolupráci Jana Kuchty a Michaela Krmenčíka. A smekl před obětavostí Tarase Kačaraby.

Museli jsme vyhrát a obnovit naše sebevědomí

před 2 dny
Peter Olayinka oslavil návrat do základní sestavy a svůj 100. start v nejvyšší české fotbalové soutěži vstřelenou brankou. Proti Liberci pečetil výhru 3:1.

Další články