Petr Rada o zápasu s Parmou

Trenér Petr Rada má za sebou výsledkově úspěšnou přípravu, kterou završila generálka proti Parmě, osmému týmu uplynulého ročníku Serie A.

Trenér Rada byl proti Parmě spokojen více s druhým poločasem. Foto: Michal Býček.

LEVICO TERME/PRAHA – Trenér Petr Rada má za sebou výsledkově úspěšnou přípravu, kterou završila generálka proti Parmě, osmému týmu uplynulého ročníku Serie A. Trenéra sešívaných potěšila hlavně hra ve druhé půli.

 

Jste s výkonem Slavie proti Parmě spokojenější než po zápase s Varese?

„Jsem spokojenější, hlavně s výkonem v prvním poločase. Chtěli jsme hrát presink, což se nám docela dařilo. Soupeř je kvalitní, to asi každý viděl. Měli nacvičené některé věci, a pokud nemáte soupeře detailně prostudovaného, je to samozřejmě těžší. Jsme ale spokojen s přístupem, nasazením i s hrou, hlavně co se týče držení míče a presinku. Ve druhém poločase jsme po patnácti minutách dostali branku na 2:1, ale jsem rád, že jsme si dokázali, že i za nepříznivého stavu dokážeme hrát proti tak silnému soupeři. Dokázali jsme to otočit, jít do vedení, hráli jsme aktivně.

 

Jak se vám líbila na levé straně dvojice Čonka – Juhar?

Ve druhém poločase dostával Juhar více dobrých přihrávek a s Čonkou tam vytvořili tlak. Balony, které předcházely druhému a třetímu gólu šly od nich, bylo to dobře sehrané. V první půli se mi nelíbily zbytečné ztráty míče, ale to je způsobené hlavně tím, že Čonka dlouhou dobu nehrál. Ty čtyři měsíce jsou na něm znát. Začal s námi sice přípravu, je vidět, že se do toho dostává, ale to nešťastné zranění pro něj přišlo ve chvíli, kdy se dostával výkonnostně nahoru. Teď je vidět, že je to s každým zápasem lepší a lepší. Martin Juhar měl dobré dvě nebo tři akce, kdyby vystřelil, mohl to být možná gól, on to řešil přihrávkou. Myslím si, že ve druhém poločase ukázal, co v něm je.“

 

Martin Juhar byl po zápase s Varese zklamaný ze svého výkonu, myslíte si, že má na víc?

„Na víc? Na víc má celá naše liga! Já jsem rád, že si to uvědomil. Za tím možná taky stojí ta dlouhá pauza, ve Spartě pravidelně nehrál. Samozřejmě, ten výkon proti Varese nebyl takový, jaký bych si představoval, já jsem s ním na to téma mluvil. Ale je to něco jiného, když hrajete proti tak kvalitnímu soupeři, třeba proti Parmě, která neprohrála posledních sedm zápasů v lize. Z tohoto pohledu měl lepší druhý poločas, kdy připravil i branku. Jsem rád, že na levé straně takové hráče máme, ale pořád mají co zlepšovat.“

 

Slavia otočila z 1:2, opět se dostala do vedení, ale nechala si dát další branku…

„Dostali jsme se do vedení, ale potom jsme zbytečně inkasovali branku. Tam musí to obsazení hráčů být důraznější, nesmíme nechat hráče hlavičkovat. Na druhou stranu je pravda, že měl soupeř výškovou převahu, když jsme ve druhém poločase prostřídali sestavu. Po mém příchodu jsme změnili poziční bránění na osobní, to nám ještě dělá problémy. V týdnu před ligou to budeme pilovat. Máme hráče, kteří y to výškově měli zvládnout a já věřím, že to v lize zvládnou.“

Aktuálně

V neděli od 19:00 v Ďolíčku proti Bohemians

včera
Tři dny po vítězném vstupu do Evropské konferenční ligy čeká sešívané další ligový duel. V Ďolíčku odehrají vršovické derby proti Bohemians, kterým patří v tabulce sedmá příčka a aktuálně drží sérii dvou vítězství v řadě.

Informace k zápasu MOL Cupu ve Velvarech

včera
22. září hraje Slavia zápas MOL Cupu ve Velvarech. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Vstupenky do Rotterdamu jsou v předprodeji

včera
Druhý zápas ve skupině E Konferenční ligy odehraje Slavia v Rotterdamu. Vstupenky jsou v předprodeji pro permanentkáře, členy Odboru přátel a Fanklubu. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Další články