Slavia vs Jihlava v pondělí od 18:00

4680. Přesně tolik hodin trvala slávistická letní přestávka bez ligového fotbalu. V pondělí přivítají doma slávisté Jihlavu a 78 dní dlouhou pauzu utnou.

Děkovačka po zápase s Parmou. Daší by už měla být ta ligová - po utkání s Jihlavou.

EDEN/PRAHA - 4680. Přesně tolik hodin trvala slávistická letní přestávka bez ligového fotbalu. V pondělí přivítají doma slávisté Jihlavu a 78 dní dlouhou pauzu utnou.

Do utkání s nováčkem soutěže jdou sešívaní povzbuzeni dobrými výsledky z přípravy. „Z přípravných zápasů se dá špatně číst. Pro nás je začátek ligy ohromně důležitý, až potom můžeme hodnotit,“ oponuje útočník a nejlepší střelec Slavie v přípravě Milan Škoda.

„Co se týče Jihlavy, prostě přijede soupeř, je jedno jaký. Hrajeme doma, chceme vyhrát. V brance Jihlavy asi nastoupí Jaromír Blažek. Vždycky byl ve Spartě, když jsem proti němu nastupoval, to jsem mu moc gólu nedal. Doufám, že se to teď otočí,“ věří před pondělním utkáním slávistický útočník.

I když byl slávistický realizační tým soupeře z Jihlavy pozorovat, podle trenéra Rady je klub z Vysočiny nečitelný. „Dělají hodně posil na poslední chvíli, což je přeci jen trochu problém. Každopádně Jihlava bude oživením ligy. Ale já věřím, že se na první zápas připravíme tak, abychom sezonu dobře odstartovali,“ myslí si trenér Petr Rada, který nemůže počítat se třemi stopery.

„Zranění se nám v podstatě vyhýbala, smůla se nalepila jen na Martina Dobrotku. Přišel jako nová posila a hned na prvním turnaji si zlomil ruku. Potom na soustředění v Itálii si poranil stehenní sval, v přípravě toho tak odehrál nejméně. Co se Róberta Cicmana týče, věděli jsme, že jeho zranění je dlouhodobé. Deset dní už je bez ortézy, trénuje individuálně, ale ještě ne naplno. Do tréninku se oba snad zapojí v co nejbližší době,“ doufá trenér Rada. Rekonvalescence Jana Zákostelského po plastice křížového času si vyžádá delší čas.

V kádru Jihlavy najdeme mnoho hráčů, kteří dříve oblékali také červenobílý dres. Ať už Václava Kolouška, Ondřej Šourek, Jaromíra Blažka, Petra Tlustého nebo Stanislava Tecla, který navíc bude v nové sezoně jihlavským kapitánem. V současnosti je v Jihlavě na hostování slávistický brankář Jan Hanuš.

Utkání Slavia – Jihlava má výkop v 18:00, patronem zápasu je symbolicky do nové sezony A tým Slavie. Stadion se otevírá v 16:30.

Vstupenky jsou v prodeji

Vstupenky na úvodní slávistické domácí utkání sezony 2012/2013 jsou v prodeji. Lístky jsou k dostání na pokladnách stadionu v Edenu a prostřednictvím sítě Ticketportal.

Ceny vstupenek jsou v kategorii Z1, tudíž nejlevnější lístek stojí 160 Kč. Dětská vstupenka platí nově pro děti do 150 cm a oproti minulým sezonám bude od ostatních vstupenek barevně rozlišená.

Více informací o prodeji vstupenek na pokladnách nebo na internetu najdete zde.

Aktuálně

B-tým: Těsná porážka s Vyšehradem

včera
Sešívané béčko nenavázalo na sérii pěti výher a v doma prohrálo s dobře bránícím Vyšehradem těsně 1:2. Jediný gól Slavie vstřelil Martin Douděra.

Tarasovi patří velký dík, náš výkon se zlepšoval

před 2 dny
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po vítězství nad Libercem o těžkopádném vstupu do utkání, bojovném soupeři, návratu Miroslava Stocha do Edenu i nadějné spolupráci Jana Kuchty a Michaela Krmenčíka. A smekl před obětavostí Tarase Kačaraby.

Museli jsme vyhrát a obnovit naše sebevědomí

před 2 dny
Peter Olayinka oslavil návrat do základní sestavy a svůj 100. start v nejvyšší české fotbalové soutěži vstřelenou brankou. Proti Liberci pečetil výhru 3:1.

Další články