Bod má svou cenu, ale měli jsme zvítězit

Trenér Petr Rada má za sebou čtvrtou remízu v šesti utkáních na lavičce Slavie, tentokrát ale určitě cítil, že jeho mužstvo mělo na tři body.

Trenér Petr Rada na pozápasové tiskové konferenci v Liberci. Foto: Michal Býček.

LIBEREC/U NISY – Trenér Petr Rada má za sebou čtvrtou remízu v šesti utkáních na lavičce Slavie, tentokrát ale určitě cítil, že jeho mužstvo mělo na tři body. „Bod má svou cenu, ale na druhou stranu jsme měli na to zvítězit,“ shrnul trenér Slavie jednou větou celé utkání.

„Pokud bych měl hodnotit předvedenou hru, tak jsme hlavně v prvním poločase hráli aktivně a prakticky jsme domácí nepustili do žádné šance,“ začal trenér Petr Rada s hodnocením zápasu v Liberci.

„I ve druhém poločase jsme měli balon víc na kopačkách a s výsledkem nejsem spokojen, měli jsme šance dotáhnout to do vítězného konce. věděl jsme, že Liberec hrál pohárové utkání, že na ně může dolehnout únava, ale na to jsme se neohlíželi, to může být ošidné,“ pokračoval Rada.

„Hráli jsme na půdě mistra, bod je pro nás cenný, ale střely a velké šance jsme měli proměnit. Velmi mě mrzí hlavně šance Jardy Zmrhala, ta byla stoprocentní. Bičík riskoval, šel do souboje a odkryl roh branky, Jarda ji ale přestřelil,“ litoval Petr Rada velké šance našeho mladého záložníka z druhého poločasu.

Zápas pod Ještědem v mnohém připomínal utkání Slavie z úvodu sezóny, sešívaní byli lepší, góly ale dát nedokázali. „Je to pro nás nepříjemné, protože si myslím, že zápasy, které jsme dosud hráli – Liberec, Olomouc, Ostrava nebo druhá půle v Boleslavi – měly svou kvalitu. Ve dvou zápasech jsme neskórovali, ale měli jsme stoprocentní šance. Nedotáhneme to do konce. Bodů bychom měli mít víc,“ povzdychl si trenér sešívaných.

„Na Liberec jsme se důkladně připravovali. Viděli jsme jejich utkání doma s Jihlavou a v Dněpropetrovsku,“ poodhalil kouč předzápasovou přípravu. „Čeká nás teď téměř třítýdenní pauza, ale aspoň budeme mít čas pro práci. Přestávka bude dobrá například pro Tomáše Mičolu, který je s námi krátce,“ hledí do dalších dnů slávistický lodivod.

Výkon nováčka ve slávistické sestavě, kterého velmi vřele přijali slávističtí fanoušci, nechtěl kouč hodnotit. „Odehrál dvacet minut, to je na nějaké hodnocení málo. Nehrál dlouhou dobu a herní manko je na něm znát. Absolvoval s námi tři tréninky, dnes naskočil do rozjetého rychlíku, což je těžké,“ komentoval kouč.

Šilhavý: Slavia byla po celý zápas nebezpečná

„Musím říct, že dneska jsme neodehráli dobré utkání. První poločas se podobal posledním zápasům, kdy jsme spali. Dneska to bylo ještě horší. Byli jsme bez pohybu, měli jsme spoustu ztrát. Nedostali jsme se vůbec do hry,“ nebyl hrou svého týmu potěšen kouč Liberce Jaroslav Šilhavý.

„Naštěstí Slavia nedokázala potrestat naši pomalou hru. Do druhé půle jsme museli udělat nucené změny, měli jsme tedy dvě střídání vyčerpané. Ve druhém poločase jsme odehráli lepší partii, na víc než na bod jsme ale neměli,“ má jasnou kouč severočeského klubu.

„Náznaky šancí jsme měli, možná ze standardek, ale Slavia měla také šance. Byla nebezpečná po celý zápas. Ve středu pole a dobrou kombinační hrou nás přehráli,“ pochválil Šilhavý soupeře z Prahy.

Aktuálně

Muris Mešanovič přestupuje do Mladé Boleslavi

včera
Bosenský útočník půl roku před koncem smlouvy odchází na přestup do Mladé Boleslavi. Slavii tak opouští po třech letech.

První zkušenost se španělským fotbalem

včera
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii španělskou Sevillu. „Myslím si, že pro fanoušky i pro nás je to velký tým, nastupují za něj skvělí hráči," říká trenér Jindřich Trpišovský.

Jugas na hostování do Boleslavi, Sýkora do Liberce

včera
Slavia pouští na hostování do konce sezony bez opce dva hráče z A-týmu. Jakub Jugas bude hostovat v Mladé Boleslavi a Jan Sýkora v Liberci.

Další články